Двадцять шостого червня відбулося чергове засідання колегії Здолбунівської райдержадміністрації. До участі у ньому були запрошені члени колегії, керівники структурних підрозділів РДА та її апарату, органів місцевого самоврядування, установ і організацій району, начальники Здолбунівського міжрайонного відділу УСБУ в Рівненській області і РВ УМВС України в Рівненській області, прокурор району. Вів засідання голова райдерж­адміністрації О. П. Бухало.


До порядку денного колегії було внесено п’ять питань, а саме: про виконання делегованих повноважень виконавчим комітетом Ступнівської сільської ради; про виконання Закону України «Про колективні договори та угоди» у Здолбунівському районі; про результати проведеної роботи з балансоутримувачами захисних споруд цивільного захисту щодо проведення їх технічної інвентаризації; про заходи пожежної безпеки щодо охорони врожаю від пожеж у 2014 році; про підсумки роботи з кадрами, забезпечення дотримання законодавства про державну службу в Здолбунівській райдержадміністрації.
У першому питанні з доповіддю виступила керівник апарату райдержадміністрації Ж. А. Батрона. Вона, зокрема, зазначила, що комісією Здолбунівської РДА 12 червня цього року було здійснено перевірку виконавчого комітету Ступнівської сільської ради з питань виконання ним делегованих повноважень і було встановлено, що роботу виконком проводить на належному організаційно-правовому рівні, здійснює заходи, спрямовані на поліпшення управлінської діяльності та забезпечення своєчасного і якісного виконання ним делегованих повноважень органів державної виконавчої влади. Далі доповідач коротко проаналізувала виконання делегованих повноважень в галузі бюджету, фінансів та цін, ЖКГ, побутового і торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку, у галузі будівництва, у сферах освіти, культури, охорони здоров’я, регулювання земельних відносин й охорони навколишнього середовища, соціального захисту населення та ін., вказуючи як на позитивні моменти, так і на окремі проблемні.
З інформацією з цього ж питання на колегії виступив голова Ступнівської сільської ради В. К. Шпичак. За його словами, нині для цієї територіальної громади нагальним є питання облаштування опалення у приміщеннях будинку культури, бібліотеки та сільради, для чого вже готують відповідну документацію, а кошти виділено з бюджету розвитку. Також необхідна заміна на енергозберігаючі вікон у цих установах. Потребують ремонту й дороги місцевого значення, окремі з них планується вимостити щебенем, а за кошти, виділені з бюджету розвитку сільської ради (35 тис. грн.), виготовляється проектна документація на ремонт дороги, що з’єднує вулицю Соковиця з центром села. До початку опалювального сезону планують завершити ремонт системи опалення у приміщенні Ступнівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, на що з бюджету розвитку сільською радою вже виділено 52 тис. грн., але, крім цього, заклад потребує оновлення медобладнання, покращення забезпечення паливом і т. п. Одним словом, є над чим працювати. Та, як доводить життя, не всі проблеми може вирішити сільська рада самотужки.
Про виконання Закону України «Про колективні договори і угоди» у Здолбунівському районі йшлося на колегії у виступі начальника управління соціального захисту населення РДА М. І. Бортника. Він зауважив, що колективний договір є найважливішим документом у системі нормативного регулювання взаємовідносин між керівництвом (власником) підприємства і працівниками. Станом на 1 червня ц. р. в управлінні соціального захисту РДА зареєстровано колективні договори по 156 підприємствах, організаціях та установах Здолбунівщини. З 21 сільської ради району колективні договори укладені у 13. Майже не використовується форма колективно-договірних відносин на невеликих підприємствах, де відсутні профспілкові організації.
У ряді підприємств, організацій та установ колективні договори укладені досить давно і потребують перегляду й оновлення. Нормативні документи по соціальних та фінансових напрямках діяльності часто зазнають змін у бік покращення, і це варто враховувати у колективних договорах, наголосив доповідач.
З інформаціями у третьому питанні виступили завідувач сектора з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення РДА І. О. Дейнека, начальник КП «Міське будинкоуправління» В. А. Габрук та в. о. начальника відділу освіти РДА А. М. Демедюк. Про підсумки роботи з кадрами за І півріччя, забезпечення дотримання законодавства про державну службу в Здолбунівській РДА йшлося у доповіді Ж. А. Батрони. А от про заходи пожежної безпеки щодо охорони врожаю 2014 року учасників засідання інформував головний інспектор Здолбунівського районного сектора ГУ ДСНС України в Рівненській області В. П. Дроздюк. Він, зокрема, повідомив, що протягом травня ц. р. працівниками РС ГУ ДСНС було проведено перевірку протипожежного стану 4 зернозаготівельних підприємств на території Здолбунівщини, також ними розроблено і затверджено комплексний план заходів з організації забезпечення протипожежного захисту врожаю, а на період жнив за сільгосппідприємствами закріплено інспекторський склад РС ГУ ДСНС. Також станом на 1 червня 2014 р. проведено планові перевірки 3 господарств району та ТОВ ІФК «Євроінвестбуд» м. Здолбунів. У ПСП «Україна» с. Здовбиця та «Колос» с. Урвенна перевірено боєздатність пожежно-сторожової охорони. При цьому було виявлено ряд недоліків, які потребують усунення. Так, пожежний автомобіль с. Урвенна є технічно несправним, не укомплектованим пожежно-технічним обладнанням, не здійснюється цілодобове чергування. Пожежне депо не забезпечене телефонним зв’язком. Не кращий технічний стан і пожежного авто с. Здовбиця, де теж не організовано чергування.
Наприкінці колегії керівник КЗ “Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги” О. Я. Сумко проінформував присутніх про те, що з 1 липня на Рівненщині, а відповідно і в нашому районі, продовжиться реалізація пілотного проекту щодо часткового відшкодування вартості ліків для хворих на гіпертонію. Для цього управління охорони здоров’я Рівненської ОДА отримало 500 тис. грн. у вигляді субвенції з держбюджету.
Підсумовуючи роботу засідання, голова райдержадміністрації О. П. Бухало зауважив, що в районі є ще чимало проблем, вирішення яких потребує консолідації зусиль усіх учасників процесів його життєдіяльності. Очільник району закликав усіх до єдності та ґрунтовної співпраці. За результатом розгляду піднятих на колегії питань було дано відповідні доручення голови РДА.
Ольга ЯКУБЧИК.

Comments are now closed for this entry