На черговому засіданні колегії райдержадміністрації, що відбулося минулого тижня під головуванням очільника району В. С. Шуля, було розглянуто наступні питання: про підсумки виконання бюджету району за 2011 рік, про реалізацію управлінням Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі державної політики у сфері пенсійного забезпечення в 2011 році та завдання на 2012 рік, про стан аварійності на автошляхах району та заходи щодо поліпшення безпеки дорожнього руху. З доповідями з цих питань відповідно виступили начальник фінансового управління РДА В. М. Нечипорук, начальник управління Пенсійного фонду України в районі
С. М. Жовтанюк, начальник відділення Державтоінспекції РВ УМВС України в області О. С. Роговський, начальник філії “Здолбунівський райавтодор” Ю. В. Філіпов.

 

Доповідаючи про виконання районного бюджету в минулому році, начальник фінансового управління Володимир Нечипорук у своєму виступі зазначив, що 2011-ий в плані фінансового забезпечення був роком стабілізаційним. Залишки на рахунках місцевих бюджетів склали 2400 тис. грн. До зведеного бюджету надійшло понад 41 млн. грн. власних та закріплених доходів (а це третє місце в області), що становить 103,5 % до затверджених призначень. Порівняно з 2010 роком ріст становить 14,6 %. Досягти цього вдалося, як наголосив головний фінансист району, завдяки свідомому і відповідальному ставленню платників податків до справи наповнення районної казни, а також економному використанню енергоресурсів установами та організаціями бюджетної сфери. Позитивним моментом є й те, що у формуванні доходів районного бюджету значно зросла питома частка сільгоспвиробників.
Серед позитивів минулого року начальник фінвідділу назвав, зокрема, виконання завдань з надходження податку з доходів фізичних осіб на 104,2 %, місцевих податків і зборів – на 109,9 %, у двічі зросли надходження власних доходів до спеціального фонду зведеного бюджету району. Забезпечили виконання плану з власних доходів 18 місцевих бюджетів району з 23.
Торік було проведено видатків на суму понад 162 млн. грн., що становить 99,1 % до плану, а це теж непоганий показник.
Основним завданням на нинішній рік, як відзначалося на колегії, є дотримання суворої фінансової дисципліни. Для цього бюджетним установам, організаціям необхідно забезпечити видатки в межах нормативів, які визначені державою на їх утримання. Керівникам територіальних громад слід посилити роботу щодо залучення до оподаткування додаткових сільгоспвиробників, зокрема, суттєвим резервом для наповнення місцевих бюджетів має стати плата за землю.
Усе це допоможе закріпити стабілізаційні процеси, розпочаті торік, і успішно виконати поставлені завдання на рік нинішній.
Людмила ВАСЮК.

 

Comments are now closed for this entry