Минулого четверга відбулося засідання колегії РДА, на розгляд якого було винесено три питання: “Про виконання делегованих повноважень виконавчим комітетом Миротинської сільської ради”, “Про стан наповнення бюджету управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі, погашення заборгованості платників зі сплати платежів на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та реалізація виконавчих проваджень за виконавчими документами про стягнення заборгованості до бюджету Пенсійного фонду України” і “Про виконання районної Програми відпочинку та оздоровлення дітей на 2009 — 2013 роки”. Доповідачі - заступник голови РДА М. О. Аніскін, начальник управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі С. М. Жовтанюк та начальник відділу у справах сім’ї та молоді РДА О. В. Швидка підсумували зроблене, чітко окреслили проблеми, які поки що залишаються нерозв’язаними. В управлінні Пенсійного фонду, наприклад, такими є недостатня забезпеченість власними коштами (хоча вона порівняно й висока в області — за січень-жовтень 2012 року їх надійшло 105831,1 тис. грн., що становить 98,3 відсотка від доведеного завдання), викликана перш за все зростаючими боргами економічно активних платників і боргами підприємств-банкрутів і підприємств, котрі не мають активів для їх погашення, поки що недостатньо активна спільна робота управління і органів Державної виконавчої служби по стягненню існуючої заборгованості. Найбільшим боржником по страхових внесках є ВАТ “Завод нестандартного обладнання”, сума боргу якого склала майже 450 тисяч гривень. Великі борги зі сплати єдиного соціального внеску мають АВКТ ЗЗЗБК, філія “Здолбунівський райавтодор”, КП “Здолбунівський райагробуд” та інші.


На виконанні в органах Державної виконавчої служби станом на 1 листопада цього року знаходилося майже дві з половиною сотні вимог про сплату боргу на суму понад 500 тис. грн. і 34 виконавчих листи на суму понад 700 тис. грн.
Щодо організації відпочинку і оздоровлення дітей, то тут поряд з позитивними зрушеннями, зростанням кількості дітей, яких охоплено відпочинком і оздоровленням (загалом по району за період оздоровчої кампанії 2012 року оздоровлено 3791 дитину, що складає 65,2 відсотка від загальної кількості дітей шкільного віку), є й суттєві недоліки. Зокрема, є нагальна потреба у збільшенні витрат на харчування учнів у пришкільних таборах, проведення екскурсій, турпоходів та подорожей, потрібно передбачити кошти на закупівлю путівок для дітей соціально незахищених категорій громадян.
Як зауважив голова РДА В. С. Шуль, у справі організації відпочинку і оздоровлення дітей ще недостатньо використовуються існуючі можливості.
Виконання делегованих повноважень виконавчим комітетом Миротинської сільської ради — також питання особливої ваги, бо сама рада — одна з найбільших у районі, вона об’єднує п’ять сіл та сім хуторів, а на її території проживає понад 2000 людей. Усі села і два хутори газифіковані, рада успішно виконує план по власних надходженнях до бюджету, який збалансований по доходах і видатках і є бездефіцитним. Однак проблем тут також чимало. Потребує реконструкції дитячий садок в Івачкові, добудови школа в Миротині, через поганий стан дороги по суті відсутнє автобусне сполучення між Миротином та Івачковим. Не освітлюються вулиці сіл, в населених пунктах не забезпечено побутового обслуговування людей, недостатньо забезпечені коштами культосвітні заклади, не повною мірою використовуються можливості приватних сільськогосподарських підприємств і т. ін. Сільський голова В. В. Мартинюк запевнив членів колегії, що виконком наполегливо працює над розв’язанням усіх проблем життя і діяльності людей на території ради і обов’язково врахує висловлені на засіданні колегії критику і побажання.
В усіх обговорених питаннях на засіданні колегії прийнято відповідні доручення голови РДА.
Володимир Дрозюк.

Comments are now closed for this entry