У цьому переконалися усі, хто завітав минулої неділі до БКЦ на чудовий концерт з нагоди 50-річчя Здолбунівської музичної школи. Адже під час цього заходу завдяки музичному й пісенному мистецтву, яке демонстрували викладачі, вихованці та виконавці-гості ювілярів, глядачі в, до речі, вщерть заповненій залі, відчули чи не весь спектр людських емоцій.

Бо ронили сльози гіркого болю, слухаючи твори, присвячені захисникам України, «Попеляста перепілко» та «Бачення з небес» у виконанні, відповідно, хору «Гармонія» (кер. Олена Камінська) та зразкової дитячої капели бандуристів «Джерельце» (кер. Ольга Антонюк) і її солісток Ірини Грезенталь й Юлії Андрійчук. Бо й без жодного слова зрозуміли жартівливість і оплесками й посмішками супроводжували звучання композиції «Музики на спацері» від ансамблю виконавців на ударних інструментах під керівництвом Юрія Пшеничного, дружно аплодували в такт і мало не підтанцьовували під час виступів учнівського та вчительського оркестрів народних інструментів і їх керівника Миколи Оксенчука чи хорео­графічного колективу «Сонечко» (кер. Наталія Терещенко). Бо злітали душею до небес, коли лунав спів зразкового хору «Іскринка» (кер. Олена Сачева), випускниць школи 1977 і 2014 років - заслуженої артистки України Галини Топоровської та студентки Рівненського музичного училища РДГУ Яни Лялькіної. Відчули бурхливу силу стихії зав­дяки почутій на концерті мелодії з фільму «Пірати Карибського моря» і гуртом співпереживали героїні пісні, яку заспівала учениця 6 класу Єлизавета Вербицька.


Учасники програми подарували присутнім і чимало інших номерів, не менш цікавих і зворушливих. Зав­дяки святу мали нагоду зустрітися й поспілкуватися колишні колеги, педагоги й учні - були обійми, квіти, побажання...


Стоячи, усі, хто того дня був у залі, Хвилиною мовчання вшанували пам’ять працівників Здолбунівської музичної школи, які вже відійшли у Вічність. З повагою і вдячністю ведучі нагадали зі сцени під час заходу імена непересічних творчих особистостей, які свого часу вкладали душу, талант, знання та вміння у становлення навчального закладу. Теплі слова щирої шани адресували й присутнім на святі ветеранам, досвідченим і молодим викладачам, котрі творять сьогодення школи. А це 55 педагогів, які працюють з 350 вихованцями, не лише навчаючи майстерній грі на музичних інструментах, а й розвиваючи у них високий естетичний смак, прищеплюючи їм любов до національного й світового музичного мистецтва. Очолює колектив музичної школи Олексій Моторний - людина чуйна, творча, але вимоглива, талановитий музикант і композитор.


Йшлося на святі й про численні високі здобутки учнів і викладачів закладу, колишніх випускників, які стали його гордістю. Крім того, ювіляри приймали вітання від колег з Мізоцької музичної школи і Рівненської музичної школи № 1, представників міської й районної влади, профспілкової організації працівників культури, депутата Рівненської обласної ради Владислава Сухляка, головного спеціаліста управління культури і туризму Рівненської ОДА Назара Волощука, начальника відділу культури і туризму Здолбунівської РДА Елеонори Стеценко та ін. Звісно, отримав колектив-іменинник і подарунки від гостей, а кращі його працівники й учні - численні відзнаки різного рівня.
Патріотизмом, якоюсь особливою силою єднання й урочистістю, надією на світле майбуття кожного з нас та усієї рідної нам країни була пройнята завершальна композиція концерту «Украї­на - це ти» у виконанні вчительського та учнівських колективів школи. Її глядачі, аплодуючи, слухали стоячи з вигуками «Браво!» і, впевнена, з вірою у здійс­нення спільної для всіх великої надії.
Ольга ЯКУБЧИК.
На фото: під час святкового концерту.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry