або У благій справі завжди допомагає Бог

Минулої суботи Товариство польської культури Здолбунівщини спільно з парафією римо-католицького костелу Св. ап. Петра і Павла на території цього храму провели чудове свято з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, що відзначався 1 червня. І вже традиційно запросили на цей захід хлопчиків і дівчаток з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та вихованців інтернатних закладів Рівненщини.

Отож, на свято до Здолбунова прибули, звісно ж у супроводі дорослих, вихованці Комунальних закладів «Олександрійська ЗОШ-інтернат І-ІІІ ст.», «Костопільська спеціальна ЗОШ-інтернат І-ІІ ст.», «Обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Рівненської обласної ради, а також маленькі підопічні Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Завітали юні користувачі Здолбунівської районної бібліотеки для дітей та юнацтва, які навчаються у місцевій ЗОШ І-ІІІ ст. № 5, з ними працювали біб­ліотекарі школи, ЦРБ і РБДЮ Лариса Мельничук, Ольга Літковська, Людмила Скірканіч, Галина Чиншова. Прийшло також чимало містян. Був серед них і голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк.
Стартував захід зі служби Божої, яку провів настоятель костелу о. Андрій Щіслович, зі щирих молитов за мир, за світлі й щасливі долі для усіх дітей. А потому присутні мали змогу ознайомитись з виставкою мистецьких виробів, виготовлених дітками, оформленою їхніми наставниками з особливими увагою й любов’ю.


Під час офіційної частини свята вітання і щирі побажання добра, миру, радості, здоров’я й щастя представникам підростаючого покоління адресували Софія Михалевич та о. Андрій. До них приєдналися, доповнивши свої промови словами глибокої вдячності організаторам заходу, голова батьківського комітету Олександрійської ЗОШ-інтернату І-ІІІ ст. Едуард Дробко, заступник директора з виховної роботи Костопільської спеціальної ЗОШ-інтернату І-ІІ ст. Олена Гаврилюк, працівник Костопільського РЦ СССДМ Тетяна Кравчук і директор Обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей Сергій Якобчук. Приємним сюрпризом стало для голови Товариства польської культури Здолбунівщини вручення їй Подяки Костопільського РЦ СССДМ і виготовленого дітками ангелика.
Цікавою та різножанровою була мистецька програма свята. Над тим, щоб концерт відбувався на святково оформленій, з оновленим дизайном, сцені, а «звук не підводив», чимало потрудились активісти Товариства польської культури Здолбунівщини Галина Ремішевська і Валерій Стельмащук. У якості ведучих виступили учні школи з вивчення польської мови, що діє при Товаристві польської культури Здолбунівщини, Діана Матвійчук та Устим Ткач, а їхні товариші по школі представили глядачам сценку за казкою «Спляча красуня». Звісно, що польською мовою. Демонстрували свої таланти, в­иконуючи пісні й танці, дек­ламуючи вірші і граючи на музичних інструментах, дітки-гості Здолбунова й місцеві хлопчики та дівчатка.
Нагородою учасникам концерту були дружні оплески глядачів та їхнє щире співпереживання. А от подарунком, який діток дуже порадував, стали виступи фокусників, котрих запросив на свято Володимир Павловський, рівненський фотограф і один з благодійників заходу. Він, до речі, теж був серед гостей, зробив чимало світлин та дитячих фотопортретів і пообіцяв, що розішле їх до інтернатних закладів.
Хлопчики й дівчатка з великим інтересом долучались до майстер-класу з малювання вугіллям, котрий, теж на благодійній основі, провела для них Леся Дрозд - парафіянка, мама вісьмох діток. А ще дітлахи із задоволенням смакували запропонованим їм почастунком - різноманітними канапками, ковбасками-гриль, тушкованою капустою, молодою картоплею та солодощами. Бо ж, яке свято без пригощання?
- У благій справі завжди допомагає Бог. А свято для діток - одна з них, бо дарує малечі радість і віру в добро. До підготовки заходу доклали зусиль багато людей. Хтось допоміг фінансово, а хтось складав сценарій, готував на кухні, доставляв потрібні речі й продукти, робив закупи... Ми щиро вдячні й низько вклоняємось усім, хто долучився до організації суботнього заходу, - зазначає голова Товариства польської культури Здолбунівщини.
До слова, як повідомила пані Софія, інтернатним закладам-гостям наприкінці дійства повернули кошти, понад 3 тис. грн., які ті витратили на дорогу. А вже найближчим часом Товариство польської культури Здолбунівщини планує відвідати їх з подарунками, адже вже є домовленість з благодійниками, які мають надати канцтовари, необхідні для забезпечення навчально-виховного процесу.
Ольга ЯКУБЧИК.

На фото: учасники святкового концерту.

Comments are now closed for this entry