У День Державного Прапора України 16-річні
здолбунівчани отримали паспорти громадян України.

Двадцять третю річницю своєї Незалежності Україна зустріла в умовах тяжких випробувань на гідність і територіальну цілісність. Триває кривава війна на Сході країни, гинуть українські солдати, мирне населення, зруйновані міста і села… Неймовірно дорогу ціну платить Україна за свою державність, за своє право на волю. Ця трагедія багато в чому змінила наше розуміння поняття «незалежність», а найголовніше – стала для кожного своєрідним іспитом на вір­ність і відданість Україні.
Із болем у серці, сльозами на очах і непохитною вірою у перемогу над ворогом відзначили День Державного Прапора України, День незалежності України і здолбунівчани.

У суботу, 23 серпня, керівництво району, громадськість міста зібралися біля будинку побуту, де в урочистій обстановці відбулося підняття Державного Прапора України. Це почесне право було надано учаснику антитерористичної операції Олександру Новікову.
Із промовами перед присутніми виступили голова райдержадміністрації Олександр Бухало, голова районної ради Василь Тимощук, міський голова Ігор Ольшевський. Вони наголосили на значенні українського символу, під яким наші предки віками виборювали державність, за яку і сьогодні проливають кров кращі сини України.


Пам’ятним цей день став для юних здолбунівчан, які отримали з рук керівників району й міста паспорти громадян України. У своїх зверненнях до присутніх юнаки і дівчата засвідчили гордість за те, що народилися і живуть в Україні, стали її повноправними громадянами, запевнили, що своїм навчанням і працею сприятимуть державному утвердженню України, її зміцненню і розквіту.
Дощовий день 24 серпня, хоч і додав сумного настрою здолбунівчанам та змінив дещо плани організаторів відзначення Дня незалежності, проте не завадив зустріти це державне свято у дусі національного єднання та згуртованості. Чимало жителів міста прийшли до будинку культури ПАТ «Волинь-Цемент», де й відбувалися заходи, у вишиванках, з національною символікою.
Урочистості розпочалися спільним молебнем за Україну, який здійснив настоятель Свято-Петро-Павлівської церкви м. Здолбунів о. Віталій. В ході богослужіння всі палко молилися за нашу державу, за українських військових, за мир і злагоду в країні. Із проповідями та привітаннями до здолбунівчан звернулися священики, представники різних конфесій міста.

Учасник АТО Олександр Новіков.


Зі сцени будинку культури лунали проникливі слова ведучих, вірші та пісні, якими учасники художньої самодіяльності намагалися донести до присутніх увесь трагізм подій, що нині відбуваються в країні, та разом з тим підняти патріотичний дух учасників заходу, оспівуючи красу рідного краю, любов до рідної землі, мови, зміцнюючи віру здолбунівчан в те, що обов’язково на нашу землю прийде мир.

Учасник АТО Віктор Зінкевич.

 


З особливим емоційним піднесенням, зі сльозами на очах виконали учасники заходу Державний Гімн України, молитву «Боже великий, єдиний», а також вшанували пам’ять сотень українських патріотів, які загинули у боротьбі з російськими агресорами, усіх, хто віддав життя за незалежність України, під звучання пісні «Пливе кача» - символу туги і скорботи українського народу.
Заклики до єдності, до підтримки української армії, усвідомлення особистої відповідальності за майбутнє України, подяки на адресу солдатів-земляків, задіяних в АТО, їх сімей, волонтерів та всіх, хто надає допомогу нашим військовим, звучали у виступах голови райдержадміністрації Олександра Бухала, голови районної ради Василя Тимощука, міського голови Ігоря Ольшевського, народного депутата України Валентина Королюка.

Почесну грамоту райдержадміністрації та районної ради отримує учасник АТО Дмитро Левчик.


- Ми маємо бути згуртовані, єдині в діях, працювати разом на перемогу. В цьому наша сила, яка допоможе вистояти нашим хлопцям там, на Сході. Якщо ми не об’єднаємося, вони нам цього не пробачать, - сказав Олександр Бухало.
- Іноді доводиться чути таке: для чого нам Крим? заради чого гинуть наші солдати на Донбасі й в Луганську? Маємо усвідомити, якщо нам не вдасться зупинити агресора на Сході, тоді доведеться воювати тут, у Здолбунові, на Гурбах, зі всякими стрелковими, чеченами й іншою нечистю, - зазначив Василь Тимощук.


- Ми - сильний народ. Ми - незалежна держава і нікому не дамо топтати нашу незалежність. Сьогодні ми все робимо для перемоги, бо за нами правда. А за ким правда, тому Бог помагає. Маємо розуміти, що Україна починається з кожного з нас. І тоді все буде добре – настане мир, держава буде самодостатньою, незалежною, європейською, - запевнив Валентин Королюк.
Представники громадськості Здолбунівщини поклали квіти до пам’ятних знаків та пам’ятників видатним діячам українського державотворення, борцям за свободу і незалежність України.
Далі відбулося нагородження учасників антитерористичної операції. Так, за сумлінну працю, вагомі трудові здобутки, активну громадянську позицію, значний особистий внесок у становлення і розбудову незалежності, захист суверенітету і теритеріальної цілісності України та з нагоди відзначення 23-ої річниці Дня незалежності України Почесною грамотою голови ОДА нагороджений Сергій Степанович Матвійчук, цінним подарунком від очільника Рівненщини та Почесною грамотою голів райдержадміністрації та райради - Микола В’ячеславович Гук. Таких же грамот за вагомий особистий внесок у справу захисту суверенітету, територіальної цілісності і державних інтересів України та з нагоди відзначення 23-ої річниці Дня незалежності України удостоєні Олександр Сергійович Новіков, Леонід Миколайович Панащук, Тарас Володимирович Олійник, Юрій Павлович Кащак, Віктор Васильович Зінкевич, Дмитро Юрійович Левчик. На жаль, лише двоє останніх із цього списку піднялися на сцену за нагородами під гучні оплески присутніх, які стоячи, з вигуками «Герой!» вшановували військово­службовців. З різних причин, зокрема через необхідність лікування в шпиталі, інші учасники АТО не змогли взяти участь в урочистостях. Зворушений увагою і вдячністю земляків, зі сльозами на очах Віктор Зінкевич попросив вибачення у присутніх за свою розчуленість.

 


У фойє будинку культури цього дня проходили громадські благодійні акції на підтримку української армії – «Напиши листа солдату-земляку», «Придбай оберіг для солдата АТО», «Солдатський куліш» та ін. Бажаючі могли взяти участь у творчих майстер-класах, громадській акції “Українська вишиванка”, ознайомитися з виставками робіт народних умільців, місцевого художника-карикатуриста Віктора Голуба тощо.
Людмила ВАСЮК.
На фото: фрагменти відзначення Дня незалежності у Здолбунові.
Фото автора.

 

 

 

 

Comments are now closed for this entry