Минулої суботи Здолбунівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 відзначила свій ювілей

 

Ювілей - це завжди особливе свято. А ювілей школи, яка за роки свого існування дала путівку у життя вже десяткам поколінь мешканців нашого краю, яка пережила дві світових війни і вистояла, яка, зберігаючи кращі свої традиції, впевнено крокує у майбуття, розвиваючись і будучи в авангарді передових, тим більше. Це - непересічна подія не лише для колективу закладу та його учнів, а й для усього Здолбунова і для різних куточків нашої планети, де живуть і працюють ті, в чиїх серцях назавжди оселилась любов до рідної школи, до альма-матер, де промайнули кращі роки їх дитинства та юності.
Тож вдалося свято людним, по-домашньому щирим, щедрим на урочисті, приємні моменти.

 


 

Всі ми сьогодні дівчатка і хлопчики...
Вони поспішали до своєї школи ще зранку. Поспішали, як раніше, хвилюючись, сподіваючись зустріти однокласників, радіючи можливості пройти до щему знайомими вулицями. Поспішали поодинці і групками, ділячись спогадами. "Ось і рідна вулиця." "А отут жила..." "А це колись були наших три вікна..." Можна було почути.
А якими втіхою, щастям сяяли при зустрічі їх погляди, як щиро вони усміхались один одному, потискали руки! З яким юнацьким запалом, мов хлопчаки, по-дружньому тузали один одного поважні, уже сивочолі чоловіки - науковці, робітники, інженери, педагоги, лікарі, чиновники..., а усі разом - однокашники, яких назавжди здружила школа. Наче і не було років розлуки...


Свято зібрало близько п’ятиста колишніх випускників школи. Як засвідчила реєстрація, був серед них і представник випуску 1948 року.
Колишні учні мали змогу знову пройтися шкільним подвір’ям, побувати у класних кімнатах, пригоститися солодкою смакотою на фуршеті, який підготували для них сьогоднішні школярі та їх батьки, бути почесними гостями на урочистій лінійці та святковому концерті, який відбувся у актовій залі локомотивного депо.

 

 

Наслідуючи кращі традиції
Нині загальноосвітня школа № 5 - це сучасний навчальний заклад, де здобувають знання 290 учнів у 15 класах. До їх послуг 16 облаштованих кабінетів, їдальня, бібліотека, майстерня. Є тут і комп’ютерний клас, де школярам надається вільний доступ до мережі Інтернет. У закладі трудиться високопрофесійний, творчий, відданий справі колектив, який очолює Ж. М. Рудик. Педагоги у кожній дитині вбачають неповторну особистість, прагнуть зробити все можливе для її гармонійного розвитку, виховати доброю людиною, патріотом рідної землі. Впроваджуючи нові педагогічні техногології, вчителі якнайповніше використовують досвід своїх старших колег, ветеранів педагогічної ниви, підтримують традиції, ними закладені.
У день ювілею школи вчителям-пенсіонерам, які багато років віддали праці у школі, яких любили і завжди з душевною теплотою згадують учні, адресували безліч добрих слів. Їх шанобливо запросили на шкільну лінійку і концерт, вітали квітами і солодощами. Вчительський вокальний ансамбль подарував здравицю "Многая літа". Ветеранам із повагою дякували за сподвижницький труд, за те, що виховали тисячі достойних людей.
Символічним моментом, який втілив у собі нерозривний зв’язок поколінь стала під час лінійки урочиста передача вчителями-ветеранами Г. О. Кендисем, О. В. Кулешею, Н. Р. Адєєвою теперішнім учням-прапороносцям державного прапора нашої країни.

 

 


Колектив школи у всі часи мав гарні здобутки. Тримають марку і теперішні керівництво та працівники закладу. Свідченням цього стали вручені їм під час святкування нагороди - почесні грамоти управління освіти і науки Рівненської ОДА, Здолбунівської РДА, Рівненського обласного благодійного фонду "Любіть Україну", грамоти районної ради, відділу освіти РДА, відзнаки міської ради, районної організації профспілки освітян.

 Приймали вітання офіційних і з-за кордону гостей 
На урочистостях з нагоди 130-річчя ЗОШ № 5 були присутні високоповажні гості - голова райдержадміністрації В. С. Шуль, його заступник О. В. Федорук, голова районної ради В. О. Тимощук, секретар Здолбунівської міської ради В. В. Капітула, депутат Рівненської обласної ради 
Д. М. Корилкевич, начальник відділу освіти РДА В. М. Бондарчук, її заступник З. В. Вітень, завідувач райметодкабінету Н. О. Глущук, головний інспектор відділу освіти, куратор школи А. М. Демедюк, голова районної ради профспілки працівників освіти О. І. Єгорова. Надійшли вітальні листівки від начальника управління освіти і науки Рівненської ОДА І. М. Вєтрова, депутата Рівненської обласної ради Й. В. Гаврищака, їх зачитали присутнім. 
Слова вдячності за нелегку працю, побажання добра, щастя, здоров’я і Божого благословення адресував педагогам голова райдержадміністрації В. С. Шуль. Він запевнив, що докладатиме зусиль для розвитку освіти району і покращення благоустрою навчальних закладів.

 


Теплі побажання усіляких гараздів вчителям і учням школи лунали і з вуст голови районної ради В. О. Тимощука, інших виступаючих.
Здолбунівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 вже декілька років тісно співпрацює із школою міста Прушків Республіки Польща. На запрошення Ж. М. Рудик делегація із цього навчального закладу та віце-консул Консульства Республіки Польща у м. Луцьку, хороший друг школи-ювілярки, Кароліна Голубєвська прибули на урочистості.
- Вчитися і працювати у закладі, який має таку довгу історію, - справжня честь. Впевнена, що цей світлий день залишить у вашій пам’яті прекрасний спогад. Зичу вам щастя, здоров’я, успіхів у особистому і професійному житті, - звернулась до присутніх пані Кароліна.
- Ми з радістю прийняли запрошення на це свято. Нас вразили ваша щирість і гостинність, коли 2 роки тому побували у вас вперше. Наша молодь знайшла тут добрих друзів. Хотілося б, щоб ця співпраця тривала, щоб діти пізнали історію, мову, культуру України та Польщі, щоб вони завжди були добрими сусідами, - зазначила, виступаючи, голова польської делегації директор школи у Прушкові Ванда Курек. Вона ж вручила керівнику ЗОШ № 5 подарунки - матеріальну допомогу на облаштування кабінету польської мови, а також альбом-хроніку дружньої співпраці навчальних закладів, висловивши сподівання, що вже найближчим часом її поповнять нові сторінки. Пані Ванда також запросила здолбунівчан до Польщі.

 


Діти-учасники польскої делегації підготували для всіх музичні дарунки. Вразила глядачів зворушливим виконанням пісні В. Івасюка "Мальви" Таня Бойчук, яка народилась на Хмельниччині, а нині мешкає у Польщі.
Вітали рідну школу зі сцени її випускники різних років Маргарита Пашинська, Світлана Глинських, Олександр Шикалов, Олена Підгайська. Приємним сюрпризом, за який колектив закладу дуже вдячний, став подарунок школі від колишнього учня Ігоря Давидюка - 5 комп’ютерів.

Привітні господарі
Те, що останнім часом і приміщення школи, її матеріально-технічна база, прилегла територія змінились на краще, помітно усім. Але, як наголосила керівник закладу Ж. М. Рудик, досягти цього було б важко без допомоги місцевої влади, батьків учнів, колективу школи та багатьох інших небайдужих людей. Усім їм адресували щире спасибі, а особисто В. С. Шулю за сприяння та Д. М. Корилкевичу, який цьогоріч забезпечив шкільну котельню новими котлами, вручили Подяки.
Привітно приймали і польських друзів. Для них організували цікаву і змістовну програму екскурсій, в рамках якої вони побували у багатьох визначних куточках Рівненщини. Дітей гарно прийняли у сім’ях школярів. Запам’ятались усім і дружні посиденьки біля вогнища.
А для усіх присутніх на ювілейному святі учні і вчителі школи подарували цікавий, із прекрасними номерами концерт.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry