28 червня в нашій країні відзначається державне свято - День Конституції України. Цього дня у 1996 році на ранковому засіданні Верховна Рада України прийняла новий Основний Закон країни - першу Конституцію незалежної української держави.
Коротко з історії. Спроби прийняти Конституцію в Україні робили з перших років проголошення незалежності. У 1992-1993 роках під керівництвом Президента Леоніда Кравчука був напрацьований перший проект Основного Закону, проте, він так і не був прийнятий.
8 червня 1995 року між гілками влади був підписаний Конституційний договір, на підставі якого мала бути розроблена Конституція. У 1996 році була створена спеціальна парламентська комісія під керівництвом депутата Михайла Сироти. 27 червня почався розгляд запропонованого документа у Верховній Раді.


Депутати працювали над проектом, залишаючись у сесійній залі всю ніч із 27 на 28 червня. Парламентарії врахували зауваження Президента України, а також підтримали всі спірні статті проекту - про державні символи України, про державну українську мову, про право приватної власності в Україні, після чого Основний Закон був остаточно затверджений.
Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет, територіальну цілісність і стало найважливішим кроком у забезпеченні прав та свобод людини й громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.
Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону - 28 червня - є державним святом - Днем Конституції України.
8 грудня 2004 року український парламент розпочав конституційну реформу, прийнявши зміни до Основного Закону. Новий документ набрав чинності з 1 січня 2006 року.
Конституційний процес в Україні триває.

Comments are now closed for this entry