Здолбунівчани урочисто відзначили свято Перемоги

 

 

  

67 років відділяють нас від травневих днів 1945-го, коли відлунали останні залпи Великої Вітчизняної війни. Але часу не підвладно применшити величний подвиг народу, який відстояв свободу, честь і незалежність своєї Вітчизни, здолавши фашистську силу.
Яскравою, незгасною зіркою сяє Перемога і нині на небосхилі нашої історії. Ніщо не зможе затьмарити її. Бо ж минула війна стала часткою і всенародної, і сімейної пам’яті. Її сувора правда залишиться з нами назавжди.

 

 

 

Все було, як завжди: весняним цвітом ясніло все довкола, пломеніли квіти в руках багатьох людей. Урочисті звуки духового оркестру нагадували усім про свято. На грудях вже немолодих ветеранів - чоловіків і жінок - золотом виблискували на сонці численні нагороди.
Біля Меморіалу Слави у міському парку відбувся урочистий мітинг. У виступах голови райдержадміністрації Віталія Шуля, голови районної ради Василя Тимощука, міського голови Ігоря Ольшевського, військового комісара райвійськкомату Олексія Ємченка, ветерана Великої Вітчизняної війни Миколи Понамарцева, депутата Рівненської обласної ради Олександра Андріюка, учнів міської гімназії Юлії Гриськової та Вадима Крючка прозвучало чимало хвилюючих слів на адресу ветеранів Великої Вітчизняної війни.

 

 

 

Нам сьогодні непросто навіть уявити собі, як важко довелося нашим людям у грізні роки війни виборювати Перемогу. На фронтах, у тилу. Ми не вправі забути і те, що за період окупації фашисти знищили лише в Здолбунові шість тисяч мирних людей. Трагедія спаленого німцями села Святе, місця розправ над мирними людьми не дають права забути жахіття війни.
Не всім судилося дочекатися світлого свята Перемоги. Здолбунівчани схилили голови перед подвигом, світлою пам’яттю полеглих і померлих учасників найстрашнішої із воєн в історії людства. До обеліска загиблих того дня було покладено чимало квітів. Від дорослих і дітей, представників влади і трудових колективів, партійних організацій. На згадку про цей день багато здолбунівчан фотографувались. Ветерани, обмінявшись враженнями, хто поодинці, хто невеликими групами в колі родичів, знайомих поволі залишали сквер. І хоч здоров’я дедалі більше підводить людей воєнного покоління, вони не втрачають життєвих сил, залишаючись для нас взірцем подвигу, творцями Перемоги. Хочеться, аби якомога менше тривожили їх проблеми нашого непростого сьогодення, а добрі посмішки оточуючих світилися вдячністю за можливість жити під мирним небом.
Цього ж дня ветерани, жителі і гості міста мали змогу послухати святковий концерт “Зі сплаву мужності й геройства” аматорських колективів БК ПАТ “Волинь-Цемент”. І дорослі, і діти знайомилися з ілюстративно-книжковою та фотовиставкою “Сторінками фронтової хроніки”.
На святі Перемоги ветеранів Великої Вітчизняної війни частували “фронтовим” кулішем.

 

 


А на стадіоні “Локомотив” за сприяння Рівненського обласного благодійного фонду “Любіть Україну”, почесним головою якого є депутат обласної ради Данило Корилкевич, відбувся турнір з міні-футболу серед учнів 5-х класів Здолбунівського району.
Чемпіоном турніру стала команда гуманітарної гімназії Здолбунова, другу і третю сходинки змагань посіли юні футболісти відповідно, П’ятигірської ЗОШ, та другої команди знову ж таки гімназії.


Нагороди учасникам футбольного турніру вручали депутат Рівненської обласної ради Данило Корилкевич та голова Здолбунівської райдержадміністрації Віталій Шуль.
Цього ж дня в міському сквері проходили богатиські розваги та змагання з дарцу, а по вулиці Грушевського - показові виступи картингістів районної станції юних техніків. Школярі малювали на асфальті, як вони уявляють щастя і мир.
Євген ШИЛАН.
На фото: фрагменти свята.
Фото автора.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are now closed for this entry