Завершальним акордом зимових святок для громади
Здолбунівщини стало районне новорічно-різдвяне дійство “Коляда-2012”

 

Відбувся цей захід минулої п’ятниці у районному будинку культури, де зібрались, як кажуть, і старі, і малі. Завітали на свято і представники районної влади.
З вітаннями та побажаннями добра, здоров’я, благополуччя і достатку до присутніх звернулись голова районної державної адміністрації Віталій Шуль та голова районної ради Василь Тимощук. Вони висловили вдячність працівникам культурної ниви та учасникам художньої самодіяльності за сприяння духовному відродженню України, збереженню національних звичаїв і традицій, утвердженню одвічних людських цінностей. Також очільники району, відзначивши високу виконавську майстерність колективу, вручили пам’ятні сувеніри учасникам народного аматорського тріо “Мірина” РБК, яке розпочало широку мистецьку програму “Коляди-2012”.


Грамоти від організаторів дійства - відділу культури і туризму та відділу освіти Здолбунівської РДА, а також пам’ятні подарунки з рук ведучої, провідного методиста РБК Мирослави Герасимчук, отримали всі інші учасники. Їх цьогоріч було більше двадцяти - солісти, дует, тріо, ансамблі, хор, гурти і навіть ватага колядників. Звучали і музичні інструменти: бандура, скрипка, баян, фортепіано, сопілка та ін. Незважаючи на спільну тематику виступів, кожен з них відрізнявся оригінальністю композиції, манерою виконання.


Порадували чистими, дзвінкими дитячими голосочками колядки-щедрівки від фольклорного гурту “Жайворонок” (кер. М. Дацюк) центру творчості дітей та юнацтва, ансамблю “Іскринка” (кер. О. Сачева) міського клубу, гурту колядників ЗОШ І ст. № 7, молодшого хору Здолбунівської музичної школи (кер. Г. Пахомова), колядників ЗОШ І-ІІІ ст. № 5, № 3, № 1, юної бандуристки із с. Дермань ІІ Єлизавети Лис. Активно долучились до участі у святі й інші дитячі колективи - вокальний ансамбль будинку культури с. Копитків (кер. Л. Самардак), дует із ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 (кер. О. Нагорна), гурт з міської гімназії та тріо з с. Дермань І.
Гучні оплески глядачі подарували за віншування гурту вчителів ЗОШ І-ІІІ ст. № 6, учаснику ХІV слов’янського фольклорного фестивалю у Пересопниці вокальному ансамблю “Калинонька” (кер. В. Третяк) Глинського СБК і ватазі колядників із цього ж села “Швагри мирові”, аматорським колективам із с. Буща (кер. В. Синяк), с. Уїздці (кер. В. Кухар), с. Івачків (кер. Т. Мельник), вчительському ансамблю бандуристів Здолбунівської музичної школи. Нікого не лишили байдужим виступи вокального гурту “Ремікс” (кер. А. Кізім) будинку культури ПАТ “Волинь-Цемент” та юних парафіян римо-католицького костелу Св. ап. Петра і Павла, які представили інсценівку про народження Христа-Спасителя.


До і після концерту усі бажаючі могли переглянути підготовлену учнями Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту виставку “Різдвяні дзвіночки”. Візднаки “Коляди-2012” було вручено директору ПЛЗТ Руслану Шевчуку.
Традиційне для нашого району щорічне свято “Коляда” стало для краян гарною нагодою прилучитися до невід’ємної частки українського фольклору, слухаючи добре знані і менш відомі широкому загалу колядки та щедрівки. Ці піснеспіви наповнювали душі глядачів світлою радістю Різдва, а віншування-посівання - оптимізмом. Тож дай, Боже, щоб хороші побажання збулись, а нам усім - без клопоту, без біди дожити до нової Коляди!
Ольга ЯКУБЧИК.
На фото:
учасники новорічно-різдвяного дійства.
Фото автора
.

Comments are now closed for this entry