Голова РДА Віталій ШУЛЬ, голова райради Василь ТИМОЩУК
з головою ОДА В. М. БЕРТАШЕМ біля здолбунівського куреня.

Вже стало доброю традицією на Рівненщині по завершенні збирання зернових проводити облаcне свято обжинків, аби підвести підсумки, оцінити результати жнив, вшанувати працю хліборобів. Адже саме їхніми мозолястими руками, що пахнуть хлібом, вирощено і зібрано врожай 20-го року нашої незалежної держави.
Цього разу аграріїв області з їх снопами і короваями із зерна нового врожаю радо приймала Костопільщина. На міському стадіоні їх вітали голова Костопільської РДА С. Є. Коваль, голова Костопільської районної ради В. Ф. Талащук, міський голова Є. О. Денисюк, голова ОДА В. М. Берташ, голова обласної ради Ю. С. Кічатий, архієпископ Сарненський і Поліський владика Анатолій, народний депутат України М. Х. Шершун, начальник головного управління агропромислового розвитку ОДА О. І. Слободянюк.
Гостинні костопільчани вручили керівникам області сніп та коровай урожаю 2011 року.

 Здолбунівські спортсмени із здобутими на святі переможними трофеями - мішками із зерном.


Вітаючи хліборобів із завершенням жнивної кампанії та дякуючи за їх невтомну працю, Василь Михайлович Берташ відзначив, що Рівненщина цьогоріч отримала хороший урожай. Так, обмолочено 650 тис. тонн зерна при середній врожайності 31 ц/г, що на 4 ц/га вище торішнього показника. Всього в області очікується з пізніми зерновими культурами зібрати 740 тис. тонн, що на 100 тис. тонн більше, ніж у минулому році. Серед районів, які домоглися кращих результатів за підсумками жнив, був названий і Здолбунівський, де середня врожайність зернових склала понад 35 ц/га.


В. М. Берташ наголосив, що одним з пріоритетів обласної влади є розвиток сільськогосподарського виробництва. А тому цього року на підтримку агропромислового комплексу було передбачено 3,7 млн. грн., і хоча це небагато, проте вдвічі більше, ніж торік. Працює ОДА і над створенням в області оптового ринку сільгосппродукції, що дозволить товаровиробникам в належних умовах зберігати вирощену продукцію та вигідно її реалізовувати. Наступного року, запевнив керівник області, фінансування аграрної галузі збільшиться як з обласного, так і з районних бюджетів.

 Почесну грамоту Ю. Г. СЕРЕДЮКУ вручає начальник головного управління агропромислового розвитку ОДА
О. І. СЛОБОДЯНЮК.


За бездоганну працю, значний особистий внесок у розвиток сільськогосподарського виробництва Рівненщини, вагомі трудові здобутки ряд комбайнерів, механізаторів, водіїв були нагороджені почесними грамотами голів облдержадміністрації, облради, обласного управління агропромислового розвитку, подяками від народного депутата України М. Х. Шершуна з врученням грошових премій. Серед них і представники Здолбунівщини - керівник ФГ “Нива” О. В. Лапчук та механізатор ПСП “Хлібороб”
Ю. Г. Середюк.
 Делегації із усіх районів Рівненщини представляли на святі свої курені. Сільські трударі прагнули показати усе найкраще, що дала щедра земля. Чого тут тільки не було! Від розмаїття дарів полів, виробів художнього, декоративного мистецтва, кулінарних шедеврів розбігалися очі. Свою радість від того, що вдалося виростити і зібрати щедрий урожай, а, значить, можна бути впевненими у завтрашньому дні, люди виражали в піснях, музиці, танцях, художньому слові.


Серед усіх куренів яскраво вирізнявся і здолбунівський, який приваблював учасників свята особливостями оформлення, а надто пригощанням смачними стравами - запеченим на вертелі бараном, варениками, кулешем і міцною “хріновухою”. А потрудилися над тим, аби гідно представити район на святі обжинок, представники Урвенської сільської ради (голова Л. М. Балабат), керівники агроформувань та підприємці району, працівники Гільчанського СБК, районного центру творчості дітей та юнацтва, районного будинку культури, музшколи на чолі з заступником голови РДА - начальником управління агропромислового розвитку Р. В. Дроздом.


Відзначилися наші земляки і в спортивних змаганнях. Вони зайняли перше місце у конкурсі “Штовхання воза до млина”, третє - у перетягуванні линви. Не було рівних у змаганні із піднімання бочки з пивом вагою понад 60 кг і здолбунівському богатирю Роману Василевському, який завиграшки підняв її 24 рази, набагато випередивши суперників.
У народі кажуть: є хліб - буде і пісня. І того й іншого на обласному святі обжинок було вдосталь. Тож дай, Боже, щороку родючої ниви, багатих врожаїв і рясних благословінь працьовитому хліборобському роду.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry