Заснований у вересні 1989 року рух українських націонал-демократів Народний рух України взяв участь у виборах Верховної Ради Української РСР 30 березня 1990 року. Представники Руху в парламенті були в меншості при переважаючій більшості членів Комуністичної партії України.
16 липня 1990 року Верховна Рада прийняла Декларацію про державний суверенітет Української РСР.
Нова незалежна держава Україна з’явилася на політичній карті світу 24 серпня 1991 року. Саме в цей день позачерговою сесією Верховної Ради Української РСР було проголошено Акт про незалежність нашої країни, який був підтверджений результатами референдуму 1 грудня 1991 року. На ньому за незалежність України проголосувало понад
90 % учасників референдуму. Так, нарешті, здійснилося суверенне право українського народу на самовизначення.
Першою незалежність України визнала Польща.


Того ж дня відбулися вибори Президента України. Ним став колишній голова Верховної Ради УРСР Леонід Макарович Кравчук.
За своїм державним устроєм республіка Україна є унітарною однорідною за внутрішньою структурою, демократичною правовою державою.
За Конституцією Україна вважається парламентсько-президентською республікою.
Державна влада поділяється на законодавчу, виконавчу та судову.
Згідно з Конституцією України, державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України, Державний Гімн України і Державні символи Президента України.
Державний Прапор України був затверджений Постановою Верховної Ради 28 січня 1992 року і являє собою стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Офіційним днем державного прапора є 23 серпня.
19 лютого 1992 р. Верховною Радою України ухвалена постанова “Про Державний Герб України”, якою було затверджено «Тризуб як малий герб України» i, відповідно, головний елемент великого герба.
Державний Гімн України — національний гімн на музику Михайла Вербицького із словами Павла Чубинського.
Указом Президента від 29 листопада 1999 року було постановлено, що офіційними символами глави держави є: Прапор (штандарт) Президента України, Знак Президента України, Гербова печатка Президента України, Булава Президента України.
В 1994 році Л. М. Кравчука на посту Президента України змінив Леонід Данилович Кучма, який у 1999 році був переобраний на другий президентський строк.
Вранці 28 червня 1996 року текст Конституції (25 розділів, 161 стаття) в цілому набрав потрібної кількості голосів. Цей день було проголошено в Україні державним святом.
Зрозуміло, що сумлінний та працьовитий український народ гідний жити в доброті та справедливості. Тож коли під час виборів Президента України восени 2004 року стали очевидними зловживання влади, що поставили під сумнів чесність виборів, українці вийшли на вулиці й майдани з вимогою покласти край брехні. Мільйони наших співвітчизників мирним протестом обстоювали справедливість, своє право жити за законами та совістю.
Акції, які тривали впродовж кількох місяців, відбувалися під жовтогарячими, або помаранчевими, знаменами. Саме тому ті події назвали Помаранчевою революцією. Згуртовані в громади люди виявили себе справжніми громадянами й відстояли право на чесні вибори, домігшись у Верховному Суді рішення про повторне переголосування ІІ туру виборів. 26 грудня 2004 року Президентом України обрано Віктора Ющенка.
25 лютого 2010 року на цій посаді його змінив нині діючий Президент України Віктор Янукович.

 

Comments are now closed for this entry