Традиційні купальські хороводи.

Свято Івана Купала – це одне з небагатьох найурочистіших, найневгамовніших свят, яке дійшло до нас від прадавніх часів. За народним повір’ям, лише купальської ночі розквітає папороть, стрибки через вогнище виганяють злих духів, трави набувають цілющих властивостей, купання у воді додає здоров’я і сил, а романтичні побачення хлопців і дівчат стають запорукою міцного кохання.
Кожен народ має свої звичаї, що виробились віками. Українці - нація дуже древня, і свою духовну культуру наші пращури почали творити задовго до християнського періоду в Україні. І якщо у язичницькі часи на Івана Купала люди щиро вірили і поклонялися різним богам, то сьогодні це свято проводиться з метою збереження і популяризації народних звичаїв, обрядів та для культурно-мистецького відпочинку громади.


Саме з цією метою у селі Глинськ 7 липня відбулося районне фольклорне свято “Ясне-красне Купайло”, організоване Глинською сільською радою з допомогою працівників районного будинку культури та Глинського СБК. На мальовничій галявині поблизу річки зібралися мешканці села різного віку, гості. Традиційними народними забавами, піснями, хороводами навколо Марени та Купайла учасники свята намагалися відтворити магічну атмосферу купальського дійства, неповторність і жагу стародавнього обряду, які впродовж віків чарували серця і уми наших предків.

Купальське свято розпочали ведучі та вокальний ансамбль “Намисто”.


З Купальським святом, з Різдвом Іоана Хрестителя присутніх привітали Глинський сільський голова П. Л. Ольховець, заступник голови райдержадміністрації О. В. Федорук, заступник голови районної ради Я. Р. Мельник, побажавши усім добра, радості від гарного відпочинку, успіхів, сил і наснаги у повсякденному житті.
Порадували учасників свята чудовим співом творчі колективи СБК с. Глинськ – народний аматорський вокальний ансамбль “Калинонька”, вокальні ансамблі “Намисто” та “Віночок”, дует у складі Ірини та Тетяни Розгон, гурт “Швагри мирові”, своїм гумором розважали Анатолій Новачук та Сергій Ліщук. Дружніми оплесками були винагороджені і виступи гостей із Здолбунова – Ірини та Михайла Мельників, Марічки Солдатової, Олександра Стельмащука.

Найкращі пісні односельчанам дарували
учасники гурту “Швагри мирові”. 


Не давали громаді сумувати на святі традиційні купальські персонажі – Водяний, Мавка, Лукаш, русалки, відьми. Всі бажаючі могли взяти участь у різних конкурсах і виграти призи, а також оглянути виставку декоративно-ужиткового мистецтва, скористатися послугами виїзної торгівлі.
А логічним завершенням свята стало “масове купання”. Правда, не в річці, а під дощем, який, хоч і не за сценарієм, добряче усіх змочив, проте настрою у людей не зіпсував. Адже бути мокрим на Купала – це віками утверджена норма.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

Весело було і дорослим, і дітям.

А найдовша коса - у Оксани.

Наймолодші учасники свята.

«Гори, гори ясно, щоб наша доля була красна».

Під час одного з конкурсів.

Глинській громаді
не байдужі народні традиції.


Зі святом присутніх вітають представники влади.

Comments are now closed for this entry