На свято Водохреща у районному будинку культури
відбулося різдвяно-новорічне дійство “Коляда-2011”

Гурт колядників міської ЗОШ І ст. № 7.

Початок року приніс нам ряд величних свят, які українці відзначають уже понад тисячоліття, - Різдво Христове, святого Василя (старий Новий рік), Водохреща. А разом з ними пов’язано й чимало українських традицій, обрядів, які займають чільне місце у багатій національній духовно-культурній спадщині.
На різдвяно-новорічне свято «Коляда» до Здолбунова щорічно з’їжджаються творчі колективи району, аби в колядках, щедрівках прославити народження Божого Сина, продемонструвати свої таланти, побажати усім миру, добра, благополуччя у новому році.


Цьогорічна «Коляда», організаторами якої виступили відділ культури та туризму, відділ освіти, служба у справах дітей РДА та районний будинок культури, розпочалася зворушливою поетичною оповіддю про народження у Віфлеємі Ісуса Христа - Спасителя світу у виконанні Тетяни Гапончак, яка й вела усю святкову програму.

 "Янголята" із міської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4.


Від імені райдержадміністрації, районної ради учасників фестивалю привітав заступник голови РДА Олександр Федорук, а від імені депутатського корпусу, виконавчого апарату та особисто голови міської ради - секретар міської ради Валентина Капітула. Вони побажали присутнім добра, щастя, родинного достатку, світлої долі, щоб різдвяна зірка стала для кожного дороговказом у житті.
На святі також були присутні голова райдержадміністрації Микола Євчук, голова районної ради Василь Тимощук та його заступник Яків Мельник.

 Колядники Івачківського СБК.


Один за одним, як у калейдоскопі, змінювалися на сцені творчі колективи. Їх щирі віншування, величне звучання колядок і щедрівок, майстерне відтворення у різдвяних інсценівках та вертепах відомої усьому світу події народження Христа, барвисті національні строї дали можливість глядачам поринути у багатий і неповторний світ української традиції, місцевого фольклору, відчути себе невід’ємною часточкою великого і славного народу. Особливо приємно і радісно було бачити колядниками дітей різного віку – старшокласників і майже малят, які із задоволенням виконували колядки, щедрівки, піснеспіви, засівали зерном, бажаючи усім гараздів, виконували ролі ангелів та інших різдвяних персонажів.

 Учасники танцювального ансамблю "Барвінок".


У фестивалі взяли участь гурти колядників усіх міських загальноосвітніх закладів, фольклорний гурт «Жайворонок», танцювальний ансамбль «Барвінок», ансамбль української пісні «Пролісок» з міського центру творчості дітей та юнацтва, народний аматорський фольклорний гурт «Мірина» районного будинку культури, зразковий вокальний ансамбль «Іскринка» з міського клубу, народний вокальний ансамбль «Гільчанське джерело» з Гільчанського СБК, гурт колядників із Івачківського СБК, вокальний ансамбль «Ремікс» та народний хоровий колектив БК ПАТ «Волинь-Цемент». Усі вони отримали грамоти відділу культури та туризму, відділу освіти РДА, книги та диски із записами популярних українських колядок і щедрівок, а також солодощі.
Свято відбулося за підтримки та сприяння районної та міської рад, магазинів «Золотий колос» (ПП Н. Д. Павліщук), «Хліб» (ПП В. П. Вознюк), «Центр» (ПП А. А. Болотнюк), «Хлібороб» (ПП О. П. Кириєвська), «Смакота» (ПП С. П. Качан).
Цьогорічне святкування «Коляди» подарувало учасникам свята особливі, вражаючі відчуття різдвяної гармонії, присутності у серцях Божої благодаті, миру і любові.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry