В Здолбунові урочисто і по-святковому було

відзначено дев'ятнадцяту річницю

незалежності України

У кожній країні, у кожного народу є свято, яке зустрічають по-особливому, із піднесенням і радістю.
День незалежності, День республіки чи ще якось інакше може називатися воно, але це насамперед свято свободи народу, суверенності держави.
Ось уже удев'ятнадцяте прийшло таке свято і на нашу землю, за волю і незалежність, якої споконвіку боролися багато поколінь українців.
Здається, було це лише вчора, але нині відзначили ми дев'ятнадцяту річницю нашої незалежності.
Дев'ятнадцять років в історії молодої держави – строк невеликий. Але і за цей час зроблено багато – світ визнав Україну як рівну серед рівних держав, прийнято нову Конституцію, сформовано власні Збройні сили.
Але ще скільки належить зробити, аби дійсно стати на один щабель з найрозвинутішими країнами, аби жили ми, як і належить цивілізованим людям. Отже, головне нині – не вести змагання, хто з нас щиріший українець, хто палкіше любить свою Батьківщину, під якими ходить прапорами і яку сповідує віру. Просто треба усім разом жити і працювати в ім'я її розквіту, адже коли ми єдині – нам під силу усе.


Програмі святкування головного національного свята України в Здолбунові передувала урочиста церемонія підняття Державного Прапора України з нагоди Дня Державного Прапора України, який відзначається 23 серпня. Біля будинку побуту, де встановлений цей символ держави, відбувся мітинг. Перед його учасниками виступили голова райдержадміністрації Микола Євчук та голова районної ради Василь Тимощук. Вони привітали усіх з цією знаменною датою, побажали їм міцного здоров'я, благополуччя і злагоди.


А 24 серпня о 10-й ранку на площі біля автостанції зібралися мешканці міста, його гості на спільний молебень на честь Дня Незалежності України. Представники релігійних конфесій привітали присутніх із святом, закликали до єднання в прагненні будувати вільну і незалежну державу, зміцнювати віру у Бога і майбутнє України.
По закінченні молебню слово взяв голова районного об'єднання ВУТ “Просвіта” Володимир Бишук:
- Свято наше триватиме цілий день. Але не годиться переходити до розваг, не вшанувавши пам'яті тих людей, які віддали своє життя на вівтар незалежності України.


Урочистою ходою здолбунівчани пройшли вулицями міста і поклали квіти до пам'ятного каменя, де вперше в області було піднято синьо-жовтий прапор, а також до пам'ятника славному земляку Уласу Самчуку та Меморіальної дошки українським патріотам, закатованим у тюрмі НКВС на вулиці Фабричній.
Після цього свято продовжилося на стадіоні “Локомотив”. Тут із вітальними словами до присутніх звернулися голова райдержадміністрації Микола Євчук, голова районної ради Василь Тимощук, міський голова Ігор Ольшевський, побажавши усім міцного здоров'я, благополуччя, радості, щастя, миру і єдності.
Потім групі працівників різних галузей були вручені Почесні грамоти ОДА, райдержадміністрації, районної та міської рад.“Україно моя, ти не символ, а доля” – так назвали свій святковий концерт культармійці району. Право розпочати його було надане гостям із Словаччини, які брали участь у Восьмому міжнародному молодіжному фестивалі традиційної народної культури “Древлянські джерела”. Цей колектив об'єднує півсотні учасників. Він чарував своїми виступами жителів багатьох країн Європи. Щирими оплесками нагородили юних співаків та танцюристів і здолбунівчани. Голова райдержадміністрації М. Євчук вручив зарубіжним артистам квіти.


Концертну програму продовжили народний аматорський духовий оркестр будинку культури цементників публічного акціонерного товариства “Волинь-Цемент” (керівник – заслужений працівник культури України Андрій Бугринець), народний аматорський хор будинку культури с. Івачків (кер. Тетяна Мельник), народне аматорське вокальне тріо “ Мірина” районного будинку культури (кер. Ірина Мельник), вокальний ансамбль районного будинку культури (кер. Олена Нагорна), співочий гурт “Два кольори” БКЦ ПАТ “Волинь-Цемент” (кер. Антоніна Шеретюк), ансамбль “Юність” міського центру творчості дітей та юнацтва (кер. Валерій Стельмащук), народний аматорський вокальний ансамбль “Гільчанське джерело” будинку культури с. Гільча Друга (кер. Тетяна Ковальчук),чоловічий вокальний ансамбль будинку культури с. Івачків (кер. Анатолій Тхір), народний аматорський ВІА “Візерунки” районного будинку культури (кер. Олександр Стельмащук), молодіжний гурт сучасної естрадної пісні “Ремікс” БКЦ ПАТ “Волинь-Цемент” (кер. Анатолій Кізім).


Із захопленням сприймали глядачі і виступи танцювальних колективів БКЦ ПАТ “Волинь-Цемент”, будинку культури с. Івачків, міського центру творчості дітей та юнацтва.
Потім свято продовжилося у міському сквері.Тут діяла виставка-конкурс українських короваїв. Усі бажаючі мали змогу скуштувати та придбати цілющу продукцію з пасік сіл нашого району.
Органічною складовою свята став конкурс малюнків і плакатів “Квітуй, Україно!”, організаторами якого виступили спільно відділи освіти та культури РДА.


Досить різноманітною жанровою палітрою вирізнялися роботи вихованців Здолбунівського міського центру творчості дітей та юнацтва. Учні старших класів представили живопис, цікаві вироби з паперової пластики, білосніжні аплікації з тканин та вироби декоративно-прикладного мистецтва, дизайнерські розробки казкових персонажів.


А ще на святі були організовані конкурси для всіх “Сорочка-вишиванка”, “Дівоча коса - українки краса”, “Козацькії вуса”. І, звичайно ж, його родзинкою було розгортання найбільшого прапора України, який привезли з Донецька, перед будинком культури цементників.


У День незалежності України відбувся також фінал Кубка району з футболу, в якому взяли участь команди ФК “Волинь” та “Хлібороб” однойменного приватного сільськогосподарського підприємства. З рахунком 4:3 перемогу здобули спортсмени футбольного клубу “Волинь”.


Змагалися також кращі шахісти. Перемогу виборов Йосип Борзенко. А друге і третє місця, відповідно, у Олега Прокопчука і Михайла Бедратого.


Багатою та різноманітною була святкова розважальна програма для жителів міста. Молодіжний дивертисмент за участю аматорських ансамблів “Візерунки”, “Любава”, “Мірина” районного будинку культури, ВІА “Золотий стиль” Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту, студії естрадного співу “Юність” міського центру творчості дітей та юнацтва, ансамблю “Іскринка” міського клубу.


Завершилося святкування Дня незалежності українським карооке та молодіжною дискотекою.
Євген ШИЛАН.
Фото автора.
На фото: під час відзначення 19-ї річниці незалежності України у м. Здолбунові.

Comments are now closed for this entry