Незабаром ми відзначатимемо найважливіше державне свято —
19-ту річницю незалежності України

Дата 24 серпня 1991 року навіки увійшла золотою сторінкою в історію, законодавчо закріпила вікове прагнення нашого народу до побудови демократичної, правової, економічно міцної та впливової серед світової спільноти Держави.
Уперше День незалежності України було відзначено 16 липня 1991 року в пам'ять про те, що рік тому, 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Одночасно, того ж 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української РСР ухвалила постанову «Про День проголошення незалежності України», в якій зазначено, що це державне, загальнонародне свято України відзначатиметься щороку.
Оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба замінити дату святкування Дня незалежності України. Тож 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України». В ній зазначалось: зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України, – вважати день 24 серпня Днем незалежності України.


У серпні місяці увесь український народ святкує не тільки День незалежності України. Указом Президента України 23 серпня встановлено Днем Державного Прапора України. Державний Прапор є державним символом України. Значення синього та жовтого кольорів на прапорі традиційно трактують як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символу мирної праці і достатку.
У головному законодавчому акті країни – Конституції України, прийнятій 28 червня 1996 року, у статті 20, зазначено, що державними символами є: Державний Прапор України, Державний Герб України та Державний Гімн України.
24 серпня 1991 року після проголошення Акта про незалежність України над будинком Верховної Ради замайорів синьо-жовтий прапор.
28 січня 1992 року сесія Верховної Ради України прийняла Постанову «Про Державний прапор України». Ним став саме синьо-жовтий стяг. Указом Президента від 29 листопада 1999 року затверджено Положення про офіційні символи глави Держави, одним із яких є прапор (штандарт) Президента України. Він піднімається на прапорній щоглі біля резиденції Президента у місті Києві, встановлюється у ложі Президента України під час його перебування в залі засідань Верховної Ради, на транспортних засобах Президента України на території України. За згодою Президента та з урахуванням норм протоколу він може встановлюватися й над іншими резиденціями під час перебування в них Президента, у місці проведення офіційних заходів та урочистостей за його участю, під час закордонних візитів Президента.
У 2004 р. Указом Президента України встановлено День Державного Прапора України, який відзначається щороку 23 серпня – напередодні Дня незалежності України.
Кожна нація, виборюючи незалежність і будуючи Державу, обирає символи своєї єдності й сили, честі й гідності, традицій державотворення, духовності й моральності. Ставлення до державних символів своєї країни відображає зрілість нації й Держави, її гідність та повагу до себе. Сьогодні наш прапор з написом «Україна» майорить на вершинах Гімалаїв, Ельбрусу і Кіліманджаро, а блакитно-жовта барва, як українська національна, утвердилась на всіх материках планети.
Поява на карті Європи незалежної Української держави стала торжеством правди та історичної справедливості, і 19-та річниця від дня її народження дає нам можливість засвідчити любов до рідної землі, вірність отчим порогам і заповітам духовних батьків нації, втілити споконвічні прагнення до національної єдності та солідарності.
День, коли наш народ здобув право бути самим собою, спонукає до осягнення власної сутності, робить ще сильнішим почуття гордості за свою країну, її велику історію та духовні подвиги, за вагомий внесок українців до скарбниці світової культури і науки.
Пам'ятаймо ж усіх, хто виборював незалежність нашої держави, хто віддав життя за її свободу, мирне сьогодення, і шануймо усіх, хто своєю працею, уміннями, талантом сприяє її розвитку, утверджує авторитет України в світі!

 

Comments are now closed for this entry