Свята

Шановні здолбунівчани!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди 520-ї річниці першої писемної згадки про Здолбунів.
520 років - це великий період в історії розбудови та становлення нашого міста.
Цілі покоління здолбунівчан самовіддано працювали, творили, щоб місто стало таким, як воно є сьогодні.
А це - найбільший залізничний вузол у Рівненській області, престижне вище професійне училище залізничного транспорту, потужний комбінат з виробництва цементу - лідер цементної промисловості Украї­ни, розвинута будівельна інфраструктура, передові школи та дошкільні навчальні заклади, сучасні об’єкти торгівлі й побутового обслуговування, банки європейського зразка, наповнені ігровим і спортивним обладнанням зони відпочинку, сквери та розбудований гідропарк - улюблене місце дозвілля здолбунівчан.
З високою відповідальністю до зустрічі ювілейної дати підійшли депутати міської ради, члени виконавчого комітету, апарат управління міської ради, трудові колективи, суб’єкти підприємницької діяльності, районні та міські осередки політичних партій.

Святкування Дня села у Новосілках цьогоріч було особливим. Адже, окрім виступів талановитих сільських артистів, виставок виробів місцевих майстрів та народних гулянь у селі цього дня відкрили новий дитячий майданчик. Його спорудили зав­дяки перемозі проекту села Новосілки у районному конкурсі проектів місцевих ініціатив.
Облаштування майданчика загалом вартувало 30000 грн., з яких 21000 профінансували з районного бюджету, ще 9000 - з сільського.
Дітлахи урочисто перерізали «офіційну» стрічку, після чого гуртом тішилися іграми на майданчику до самого вечора.
Вл. інф.
На фото: під час урочистого відкриття.

або У благій справі завжди допомагає Бог

Минулої суботи Товариство польської культури Здолбунівщини спільно з парафією римо-католицького костелу Св. ап. Петра і Павла на території цього храму провели чудове свято з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, що відзначався 1 червня. І вже традиційно запросили на цей захід хлопчиків і дівчаток з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та вихованців інтернатних закладів Рівненщини.

Отож, на свято до Здолбунова прибули, звісно ж у супроводі дорослих, вихованці Комунальних закладів «Олександрійська ЗОШ-інтернат І-ІІІ ст.», «Костопільська спеціальна ЗОШ-інтернат І-ІІ ст.», «Обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Рівненської обласної ради, а також маленькі підопічні Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Завітали юні користувачі Здолбунівської районної бібліотеки для дітей та юнацтва, які навчаються у місцевій ЗОШ І-ІІІ ст. № 5, з ними працювали біб­ліотекарі школи, ЦРБ і РБДЮ Лариса Мельничук, Ольга Літковська, Людмила Скірканіч, Галина Чиншова. Прийшло також чимало містян. Був серед них і голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк.
Стартував захід зі служби Божої, яку провів настоятель костелу о. Андрій Щіслович, зі щирих молитов за мир, за світлі й щасливі долі для усіх дітей. А потому присутні мали змогу ознайомитись з виставкою мистецьких виробів, виготовлених дітками, оформленою їхніми наставниками з особливими увагою й любов’ю.

У цьому переконалися усі, хто завітав минулої неділі до БКЦ на чудовий концерт з нагоди 50-річчя Здолбунівської музичної школи. Адже під час цього заходу завдяки музичному й пісенному мистецтву, яке демонстрували викладачі, вихованці та виконавці-гості ювілярів, глядачі в, до речі, вщерть заповненій залі, відчули чи не весь спектр людських емоцій.

Бо ронили сльози гіркого болю, слухаючи твори, присвячені захисникам України, «Попеляста перепілко» та «Бачення з небес» у виконанні, відповідно, хору «Гармонія» (кер. Олена Камінська) та зразкової дитячої капели бандуристів «Джерельце» (кер. Ольга Антонюк) і її солісток Ірини Грезенталь й Юлії Андрійчук. Бо й без жодного слова зрозуміли жартівливість і оплесками й посмішками супроводжували звучання композиції «Музики на спацері» від ансамблю виконавців на ударних інструментах під керівництвом Юрія Пшеничного, дружно аплодували в такт і мало не підтанцьовували під час виступів учнівського та вчительського оркестрів народних інструментів і їх керівника Миколи Оксенчука чи хорео­графічного колективу «Сонечко» (кер. Наталія Терещенко). Бо злітали душею до небес, коли лунав спів зразкового хору «Іскринка» (кер. Олена Сачева), випускниць школи 1977 і 2014 років - заслуженої артистки України Галини Топоровської та студентки Рівненського музичного училища РДГУ Яни Лялькіної. Відчули бурхливу силу стихії зав­дяки почутій на концерті мелодії з фільму «Пірати Карибського моря» і гуртом співпереживали героїні пісні, яку заспівала учениця 6 класу Єлизавета Вербицька.


Учасники програми подарували присутнім і чимало інших номерів, не менш цікавих і зворушливих. Зав­дяки святу мали нагоду зустрітися й поспілкуватися колишні колеги, педагоги й учні - були обійми, квіти, побажання...

У Здолбунові відзначили 202-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка

Для кожного з нас Шевченко різний: пророк, месія, геній, поет, кобзар, художник, простий кріпак… Хтось щиро захоплюється творчістю, хтось не виділяє з когорти видатних українських поетів. Але всі визнають, що його внесок в українську культуру – неоціненний.


Він був борцем. Тим, чий незламний дух підтримує нас і зараз, у буремному сьогоденні. По-новому зазвучали слова Кобзаря під час Революції Гідності, коли «Борітеся, поборете» зачитував на Майдані герой Небесної Сот­ні Сергій Нігоян. Зараз же не один примірник легендарної збірки поезій Тараса Шевченка на Сході України підтримує наших захисників.

Дев’яносто сім років тому українці з обох берегів Збруча об’єдналися в одну державу. Нині, через дев’яносто сім років, українці з обох берегів Збруча змушені стояти на смерть, щоб кордони нашої єдиної країни залишалися непорушними.

Останні два роки позначилися усвідомленням того, що наша соборність – поняття не настільки однозначне, як про це традиційно йшлося у промовах можновладців. Виявилося, що частина Сходу під тиском сусіда-загарбника може легко відмовитися від історичного рішення бути разом із Заходом. Що «совдеп» у головах актуальний навіть через десятки років співіснування у єдиній вільній державі. І комусь вірити чужій пропаганді природніше, аніж спробувати сприйняти свою країну такою, якою вона є, й полюбити її.
«Нічого немає важливішого для людини, ніж цілісність її країни», - таку тезу зронив днями хтось із учасників політичного ток-шоу. Може, воно й справді так. Але, на жаль, не для всіх. Бо хтось віддає останнє, щоб втримати нашу єдність. А хтось усіма силами намагається зламати її основи. І найбільше гнітить те, що відбувається це не лише ззовні, а й всередині країни.

* * * *
…Морозного дня 22 січня 1919 року на урочисто задекорованій українською символікою Софіївській площі у Києві за присутності війська та численної громади було урочисто проголошено Акт возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Перед тим люд попросив на це Божого благословення, помолившись у храмах. І Україна стала єдиною соборною державою.
Це об’єднання відбулося попри те, що культурні та ментальні відмінності між українцями Сходу й Заходу існували завжди. Для їх визначення навіть використовували термін – «синдром Збруча». Проте саме Акт возз’єднання УНР та ЗУНР став тим історичним фактом, який засвідчив, що народ прагне єдності, попри бажання ворогів протиставити українців один одному.
Історики переконують, що Акт Злуки - це могутній вияв волі українців до етнічної й територіальної єдності та важлива віха процесу становлення політичної нації. До слова, тоді об’єднання мало і практично-політичний аспект, адже обидві держави потребували концентрації збройних сил та взаємної допомоги для захисту своїх територій від іноземного військового втручання, яке на той час набуло форми агресії. Отже, українці з тих самих обох берегів Збруча були свідомі того, що ворогу треба протистояти вкупі.

Під час випуск­ного вечора.

Під час випуск­ного вечора.

Вісімнадцятого грудня відбувся урочистий випускний вечір для слухачів Університету третього віку, який діє на базі відділення соціально-побутової адаптації Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
З вітальними словами до присутніх звернулися директор Здолбунівського районного територіального цент­ру А. Д. Ліщинський, голова Здолбунівської райдержадміністрації С. Ю. Кондрачук, голова Здолбунівської районної ради О. Є. Дацюк, начальник управління соціального захисту населення Здолбунівської РДА М. І. Бортник.
Після привітань відбулась церемонія вручення студентам сертифікатів про закінчення чергового навчального року. А. Д. Ліщинський,
С. Ю. Кондрачук та О. Є. Дацюк вручили їх 42 слухачам. Соціальних партнерів Університету відзначили Подяками.

Під час святкового дійства у Мізоцькій школі-інтернаті.

Під час святкового дійства у Мізоцькій школі-інтернаті.

У святково прибраній залі Здолбунівського районного будинку культури 17 грудня для 80 дітей учасників АТО, з родин вимушених переселенців, багатодітних сімей, а також дітей з особливими потребами та сиріт відбулися святкові заходи «Що приніс нам святий Миколай», організовані районним центром соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді.
Поки збирались учасники свята, бажаючі мали змогу взяти участь у майстер-класі з виготовлення паперових сніжинок, який провела народна умілиця з с. Лідаво Любов Шаркова.
Діток привітали голова Здолбунівської РДА Сергій Конд­рачук та його перший заступник Леонід Власюк. А далі казкові герої (ролі яких виконували працівники РБК) зіграли сценку «Лісові пригоди», потім провели з дітками веселі конкурси та забави. Святий Миколай уважно слухав вірші та пісні дітей і дарував малечі іграшки, канцтовари, солодощі.
Дітей зустрічали і розважали також директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Павлова, спеціалісти центру Тетяна Стерник, Оксана Александрова, Катерина Тищенко, Ольга Кухарчук. Подарунки для дітей підготували Рівненський обласний центр соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді, Ліга соціальних працівників, Здолбунівський районний центр соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді.

Народне аматорське вокальне тріо “Мірина” відзначило своє 10-річчя

Зазвичай іменники у день народження очікують подарунків, а один з найулюбленіших глядачами творчих колективів Здолбунівщини навпаки - порадував своїх шанувальників чудовим концертом, який, водночас, став і дарунком усім працівникам культури району до їх професійного свята.
Аби насолодитися мистецтвом “Мірини” - Наталії Саваринської, Ірини та Михайла Мельників, у залі будинку культури цементників зібралися сотні здолбунівчан та гостей нашого міста. Про творчий шлях і численні здобутки колективу, долі його учасників присутнім розповіли ведучі концерту - працівники районного будинку культури Тетяна Садикова та Тетяна Гапончак. Лунали з їх вуст і зворушливі поетичні рядки про рідну Україну і наш край, про багатогранну українську пісню й про кохання.

Вже другий рік поспіль 14 жовтня у нашій країні на державному рівні відзначають День захисника України. У 2014 році цей день увійшов до наших календарів як державне свято, а вже у березні 2015-го – як вихідний день. Таким чином українці офіційно продемонстрували власне ставлення до чоловічого свята сусідньої країни-агресора, «поховавши» традиції його відзначення у нашій державі. Хоч чимала частина громадян уже давно бойкотувала святкування 23 лютого, колишнього Дня Червоної армії, яка свого часу нещадно знищувала найкращих представників української еліти, патріотів, поборників незалежності.
Сподіваємося, що цей день приноситиме українському війську тільки перемоги, удачу та благословення з небес. Адже саме 14 жовтня, у свято Покрови Пресвятої Богородиці, ми також відзначаємо День козацтва та річницю створення УПА. Нехай мужнє українське військо завжди оберігає покров Божої Матері. Нехай повертаються воїни додому живими та здоровими.
Ірина САМЧУК.

Відповідний Указ підписав Президент Петро Порошенко. Таке рішення Глава держави прийняв, враховуючи значення та роль Національної гвардії України у виконанні зав­дань із забезпечення державної безпеки та оборони держави, захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку.
Згідно з Указом від 18 березня, визнано таким, що втратив чинність, Указ Президента від 26 березня 1996 року «Про День внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України».
У березні 2014 року Верховна Рада ухвалила Закон про створення Національної гвардії України як військового формування з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ.

Різдво Христове - одне з найбільших та найулюбленіших християнських свят. Від покоління до покоління передавались та видозмінювались традиції його святкування. Проте незмінним обов’язковим атрибутом цього свята був і є живий Вертеп. Пластуни станиці Здолбунів щороку організовують це різдвяне дійство, а цього разу до проведення Вертепу долучилися не лише юнаки, а й новацтво.