У Здолбунові та Білашеві у богослужіннях на честь свята

Успіння Пресвятої Богородиці взяли участь архієпископи Іларіон та Варфоломій

 


Під час зустрічі владики біля Свято-Успенського собору в Здолбунові.

 

Людина – вінець творіння, хазяїн і володар незліченних скарбів буття. Але в суєті мирській ми забуваємо про те,що досконалість її складається не зі зверхності сили та інтелекту, а з вищості душі і серця, краси і високої міри моральності – одним словом, з глибокої духовності. Саме тому у відродженні високих духовних норм, в повсякденному ствердженні пріоритету духовної сутності кожної особистості і складається визнаний шлях відродження матеріальної і духовної культури незалежної України.
На цьому тернистому шляху, зрошеному потом і кров’ю багатьох подвижників духовності, нам явились складні випробування часом, владою, вірою. Ми пройшли від сталінських таборів, через понівечені душі і зруйновані храми до їх воскресіння; від застійного “достатку” до перебудовчого зубожіння; від ницості душ і аж до їх прозріння через прихилення до віри.


Будуймо свій новий дім на трьох заповітних каменях: Вірі, Надії, Любові. При цьому ніяка спокуса, озлоблення, байдужість не повинні ввійти у наші серця.Отож ніколи більше не забуваймо стежки до храмів, які є колискою нашої духовності.
Ці роздуми навіялися після відвідин Свято –Успенської церкви в м. Здолбунові якраз в день свята Успіння Пресвятої Богородиці. На запрошення парафіян до храму прибув архієпископ Рівненський та Острозький УПЦ КП Іларіон. Він же очолив Божественну літургію, під час якої співслужили священики Рівного, Рівненського і Здолбунівського районів. Розділити радість жителів міста приїхали голова Здолбунівської райдержадміністрації Віталій Шуль, голова районної ради Василь Тимощук та депутат Рівненської обласної ради Данило Корилкевич.
По завершенні служби очільник РДА В. Шуль, депутат облради Д. Корилкевич, архієпископ Рівненський та Острозький УПЦ КП Іларіон привітали мешканців Здолбунова із престольним празником,побажали їм міцного здоров’я та Божого благословення.
Настоятель Свято-Успенської церкви отець Дмитрій подякував Данилу Корилкевичу за його матеріальну допомогу храму.
Євген Шилан.
Фото автора.


 

Архієпископ Рівненський і Острозький УПЦ Варфоломій.

 

Багатолюдним і урочистим стало свято Успіння Пресвятої Богородиці і в Білашеві. Участь у богослужінні в місцевому храмі та молебні разом з іншими священиками взяв архієпископ Рівненський та Острозький УПЦ Варфоломій. В село завітали також голова Здолбунівської РДА Віталій Шуль, голова районної ради Василь Тимощук, депутати облради Данило Корилкевич та Олександр Андріюк. Їх візит був приурочений ще одній, дуже важливій для села події. В цей день було перерізано стрічку, освячено та введено в експлуатацію першу чергу заасфальтованої дороги, що простягнеться тут більш як на один кілометр і з’єднає шлях від місцевої загальноосвітньої школи до магазину в нижній частині села. Поки ж що вона з’єднала школу і дитячий садок. Загальна вартість дороги складе 340 тисяч гривень. У виділенні коштів на її облаштування посприяв депутат обласної ради Данило Михайлович Корилкевич. За його ж підтримки викладено тротуарну плитку навколо місцевого храму, ведеться облаштування фасаду дитячого садка, який планують урочисто відкрити в день храмового свята — на Різдво Пресвятої Богородиці, 21 вересня цього року.

 


Символічну стрічку на відкритті дороги перерізають (зліва направо)
В. С. ШУЛЬ, В. П. ЗАЙШЛИЙ та Д. М. КОРИЛКЕВИЧ.

 


Дякуючи Д.М. Корилкевичу, очільник місцевої територіальної громади В.П. Зайшлий, владика Варфоломій, голова РДА В.С. Шуль зазначали, що гуртом, об’єднавши зусилля, можна багато зробити для людей і їх блага.
Про готовність і далі сприяти громаді Білашева в соціально-культурному розвитку села заявив і Д.М. Корилкевич.
Архієпископ Варфоломій, відслуживши молебень та вручивши грамоти тим, хто найбільше прислужився сільській громаді і церкві, після перерізання В.С. Шулем, В.П. Зайшлим та Д. М. Корилкевичем символічної стрічки освятив новозбудовану дорогу і тепло привітав жителів села із святом і пам’ятною подією в їх житті.
На шкільному подвір’ї в цей день було організовано розважальну програму та розгорнуто виставки вишивки та фотодокументів під назвою “Білашів у дзеркалі подій та особистостей”.
Володимир Дрозюк.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry