Клуб створено восени 2008 р. і об’єднує він близько двох тисяч прихильників цього легендарного автомобіля з усіх куточків України. 9 липня більше 20 автолюбителів з Рівненської, Київської, Тернопільської, Волинської та Львівської областей прибули до нашого району на своїх ГАЗах, щоб зустрітися зі старими друзями, поділитись досвідом, похвалитися власним авто та вмінням ним керувати.


Організаторами заходу виступили член клубу ГАЗ-69 рівнянин Костянтин Бертух, котрий одним із перших ще на початку 90-х взявся досліджувати історію Гурбенського бою, а також голова Здолбунівської районної ради Василь Тимощук. Він теж з дитинства захоплюється автомобілями, і в минулому, як директор ліцею, започаткував вивчення автосправи учнями в Ступнівському НВК. Напередодні зльоту було обрано місце таборування його учасників та розроблено маршрут ралі по пересічений місцевості. Організатори заходу вдячні за допомогу у цьому директору ДП „СЛАП „Здолбунівський держспецлісгосп”” В. С. Климчуку, котрий до дрібниць знає місцевість поблизу Гурбів та докладає багато зусиль для її збереження.
10 липня до учасників зльоту приєдналося близько десятка учнів Ступнівського НВК – майбутніх водіїв, на чолі з директором закладу В. В. Грицаном та майстром виробничого навчання В. С. Галянтом. Ліцеїсти створили 2 екіпажі і продемонстрували хороші навички водіння автомобілів по пересіченій місцевості, долаючи разом з іншими учасниками ралі різноманітні перешкоди: брід, круті лісові підйоми та спуски, сипучі піски, заболочену місцевість.


Автолюбителі ознайомилися з історією Гурбенського бою, про події якого цікаво розповідали відомий на Рівненщині історик і краєзнавець Олег Тищенко та настоятель монастиря о. Нифонт, відвідали пантеон Героїв та Свято-Воскресенський монастир, вшанували пам’ять полеглих.
Загалом учасники ралі подолали близько 20 кілометрів. Чого тільки не траплялося в дорозі! Доводилося витягувати автомобілі з калюж, пісків та ярів. Особливий настрій учасникам заїзду створював власник повнопривідної Шкоди п. Ярослав із Києва, який категорично відмовився залишитись у таборі і на своєму легковику на рівних конкурував із власниками ГАЗів та УАЗів, впевнено дійшов до фінішу. Щоправда, одного разу його автомобіль ледь не на руках довелося „знімати” з перешкоди. На заключному етапі ралі учасники зробили зупинку поблизу могили одного з героїв битви під Гурбами - сотника Нечая.
По закінченні захоплюючої подорожі Костянтин Бертух вручив нагороди та заохочувальні призи кращим учасникам заїзду. Також було проведено змагання зі стрільби з пневматичної зброї. А на вечерю усіх чекали шашлики та смачний куліш.
Серед членів клубу ГАЗ-69 є чимало досвідчених автомобілістів. Вони з радістю відзначили, що клубний зліт пройшов на найвищому рівні. Адже під час ралі дотримувався основний принцип: стартують і фінішують всі. Взаємодопомога та повага на дорогах – базове правило клубу.
Голова районної ради, „нашоукраїнець”, В. О. Тимощук запропонував зробити зліт учасників автоклубу ГАЗ-69 у Здолбунівському районі традиційним. Цю пропозицію було одностайно підтримано, адже історія та природа нашого краю не залишили байдужим нікого із гостей.
Сергій КОНДРАЧУК,
заступник голови
Здолбунівської
РО ПП "Наша Україна".
На фото: під час ралі; учасники зльоту.

Comments are now closed for this entry