Зовсім недавно побачила світ книга нарисів про Ігоря Миколайовича Кондрацького - вчителя фізики школи № 1 міста Здолбунова. Він - непересічна постать у вчительському житті Здолбунова і всієї області.
Ідея видання, як пишуть автори книги, колишні вихованці І. Кондрацького Валерій Чуйко, Олег Тищенко та Володимир Остапук, виникла як данина пам’яті видатному Учителеві й Педагогові, якого часто згадують його учні й колеги.
Не применшуючи заслуг двох останніх авторів книги, все ж хочеться сказати про те, що генератором цієї ідеї увічнення пам’яті Ігоря Миколайовича був саме Валерій Чуйко, його учень і в якійсь мірі колега, бо працював разом з Кондрацьким у фізичній лабораторії школи. Цю ідею він виношував уже багато років і навіть, будучи депутатом міської ради, виступав з ініціативою назвати одну із вулиць міста іменем Вчителя. Та, на жаль, ця ідея підтримки не знайшла. І про це також написано в книзі.
А взагалі-то книга вдалася. З інтересом читаються коротка історія самої школи і розвитку освіти в Здолбунові, рядки офіційної біографії Ігоря Миколайовича Кондрацького, написані його дружиною, спогади його учнів (їх до півтора десятка), привертають увагу численні світлини, документи.
Автори ненав’язливо, але силою фактів і свідчень учнів переконують читача в тому, що мав цей Вчитель велике і добре, відкрите для дітей серце, що вміло вів він їх дорогою знань, що дав їм великі уроки життєвої мудрості і залишив глибокий слід у їх серцях. Бо щирими, від душі написаними, стали їх власні спогади про Людину і Вчителя, бо в кожному їх слові звучить любов.
Вони всі стали у цьому житті справжніми людьми, спеціалістами різних галузей народного господарства України. У них різні характери, уподобання, різні життєві долі і життєві цінності. Але наука Вчителя і Педагога Ігоря Миколайовича Кондрацького дала їм той головний життєвий стержень, який їх об’єднує, який залишає живою їх пам’ять про нього, кличе на добрі діла.
Спасибі за “Серце Вчителя”, написане небайдужими Вашими серцями!
Володимир ДРОЗЮК.

 

Презентація книги і подяка її авторам
23 червня у ЗОШ №1 відбулась презентація книги «Серце вчителя». Наталія, дочка Ігоря Миколайовича (героя книги), сказала, що зібрались на презентацію саме ті люди, в котрих її батько вклав частку свого серця. Його учні дякували авторам книги та Юрію Кошмаку і Олександру Королю за фінансову допомогу на її видання. Свої думки про книгу висловили колишні та нинішній директори школи Борис Демчук, Віра Васильєва та Оксана Себастіянська.
Анастасія УШИНСЬКА.

Comments are now closed for this entry