Обрано нового голову обласної ради
Рівненську обласну раду очолив заступник голови ОДА Юрій Кічатий, а керівника групи радників голови ОДА Олександра Чуприну обрано його заступником. За відповідні призначення проголосували депутати обласної ради шостого скликання.
Новий голова Рівненської обласної ради запевнив, що працюватиме чесно та сумлінно. «Дякую і тим, хто взагалі не голосував за мене. Своєю працею я зроблю так, щоб ви змінили свою думку стосовно мене. Працювати буду чесно і сумлінно, не розділяючи депутатів на своїх і чужих», - зазначив Ю. Кічатий.
Першим заступником голови облради обрано Михайла Кривка.

Облдержадміністрація підготувала проект
Угоди регіонального розвитку Рівненщини на 2010-2013 роки

Цей документ, в якому визначені пріоритетні напрями та спільні заходи Кабінету Міністрів України, Рівненських ОДА та облради на довгострокову перспективу, підписуватимуть після громадського обговорення. До нього може долучитися кожен бажаючий, оскільки проект Угоди розміщено на сайті облдержадміністрації в рубриці «Громадське обговорення».
Серед заходів, передбачених Угодою, будівництво та ремонт доріг загального користування, спорудження та реконструкція освітніх закладів та розвиток матеріально-технічної бази медзакладів Рівненщини, будівництво доступного житла та забезпечення централізованим водопостачанням сіл, що користуються привізною або ж неякісною водою.
Загалом на розвиток Рівненщини впродовж трьох років заплановано залучити понад 945 мільйонів гривень. З них: 430 мільйонів із держбюджету, більше 160 мільйонів з місцевих бюджетів і ще майже 354 мільйони з інших джерел.

Кожен населений пункт матиме генплан
Таке завдання поставив голова ОДА Василь Берташ і доручив розробити комплексну програму забезпечення містобудівною документацією. Нині із 1000 сіл області діючі генеральні плани мають лише 184, 619 – послуговуються застарілими, виготовленими понад 25 років тому, а в 197 документація навіть не розроблялася. Із 27 міст генплани мають всі, однак у 13 вже завершилися розрахункові терміни.
За попередніми підрахунками, для виконання завдання, поставленого очільником області, необхідно 5 років та понад 100 мільйонів гривень. Їх потрібно передбачити в місцевих бюджетах різних рівнів. Втім, Рівненщина подала в Мінрегіонбуд пропозиції про необхідність прийняття державної цільової програми та її фінансування з держбюджету. Подбали місцеві фахівці і про здешевлення цієї роботи, застосовуючи сучасні геоінформаційні технології.
Розробка комплексної програми забезпечення населених пунктів області генеральними планами та іншою планувальною документацією нині на стадії завершення. Фахівці головного управління з питань будівництва та архітектури ОДА узагальнюють пропозиції, які надійшли з районів і міст обласного значення.

У Рівному зніматимуть аматорське кіно
У рамках концепції сталого розвитку регіону “Західна брама” на Рівненщині реалізовуватиметься проект Всеукраїнського фестивалю молодого аматорського кіно “DVERY”, який 15 листопада в Рівному презентували продюсер Володимир Оселедчик, народний артист України Остап Ступка, кіносценарист, драматург, поет і письменник Станіслав Чернілевський. Вони разом із ініціатором проекту, заступником голови ОДА Олексієм Губановим, перерізали символічну стрічку, переглянули фотовиставку «Стоп-кадр», поспілкувалися з журналістами.
До 15 лютого всі аматори, незалежно від віку та досвіду, можуть презентувати свої кіносценарії на розсуд метрів кінематографа, розмістивши їх на сайті dvery.rv.ua, який стане своєрідною платформою фестивалю. Володимир Оселедчик особисто читатиме доробки, а варті уваги відразу ж шліфуватиме, допомагатиме в їх екранізації та навіть подальшому просуванні.
Вже 15 грудня Остап Ступка, який став обличчям фестивалю, знову завітає у Рівне і разом з іншими іменитими кіномитцями проведе майстер-класи для аматорів. Вчитимуть не лише акторській, а й операторській та режисерській майстерності, також працюватимуть із поданими на конкурс сценаріями.
Усіх, хто бажає спробувати себе у ролі сценариста чи режисера, відчуває в собі талант митця, прагне втілити найсміливіші ідеї в царині аматорського кіно, запрошують скористатися запропонованою можливістю та прибути 8 грудня 2010 року об 11.00 в актовий зал Здолбунівської музичної школи (вул. Пушкіна, 36) і отримати докладнішу інформацію про умови та етапи конкурсу, можливості втілення власного кіносценарію за сприянням органів виконавчої влади, а також про участь в майстер-класах Остапа Ступки в Рівному.
За повідомленнями прес-служби ОДА
та сектора з питань внутрішньої політики РДА.

Comments are now closed for this entry