За спрощеним порядком
Понад 13 тисяч жителів Рівненщини вже отримали субсидії за спрощеним порядком. З 1 серпня в управління праці та соціального захисту населення області за призначенням субсидій звернулися майже 28 тисяч жителів Рівненщини. З них понад 12,5 тисячі краян прислали заповнені документи поштою. За словами заступника голови ОДА Ю. Кічатого, кожному другому заявникові субсидію вже призначено.
Понад 15 % краян отримали відмови, оскільки їх витрати на оплату житлово-комунальних послуг не перевищували 15 % сукупного сімейного доходу для працездатних і 10 % для непрацездатних осіб. Як повідомили в управлінні праці та соціального захисту населення області, це пов’язано з тим, що 100 тисяч родин Рівненщини отримали державні соціальні виплати. Між малозабезпеченими сім’ями вже розподілили майже 700 мільйонів гривень.
Станом на 1 січня 2010 року в області було 17,5 тис. отримувачів субсидії. Цьогоріч, за прогнозами фахівців, в розпал опалювального сезону ця цифра може зрости вдвічі.

Перспективний напрям розвитку
Агрологістика може стати темою бізнес-форуму, який запланований на Рівненщині в рамках реалізації проекту «Західна брама», адже здатна об’єднати місцевих виробників із агропереробниками та експортерами, які оперують на світовому ринку, переконаний міжнародний експерт голландської програми експертної допомоги «PUM - Netherlands Senior Experts» Стееф Бауйс. Такий висновок він зробив, проаналізувавши економіко-географічний та аграрний потенціал Рівненщини в контексті концепції сталого розвитку регіону «Західна брама». Потужних гравців світового ринку можна зацікавити інноваційною складовою та поєднанням екологічних й економічних цінностей.
Аграрії Рівненщини вже відпрацювали зі Стеефом Бауйсом потенційно привабливі для інвесторів напрямки співпраці. А це - молокопереробка, виробництво м’яса, розвиток високоенергетичного рослинництва, квітникарство, переробка продуктів лісового господарства (гриби та ягоди). Для залучення іноземного капіталу голландський експерт порадив вже нині інвестувати в створення логістичних центрів, дистриб’юторської мережі і, звісно ж, у якість продукції місцевих виробників. Адже лише сертифіковані та екологічночисті продукти зможуть підкорити світовий ринок.

Аграрії області прозвітували
На сьогодні сої зібрано в три з половиною рази більше, ніж торік, зерна кукурудзи теж засипано до засіків вдвічі більше, на цукропереробку вже спрямовано 900 тисяч тонн солодких коренів, що дозволяє прогнозувати понад мільйонний урожай цукросировини. Про це керівнику групи радників голови ОДА О. Чуприні прозвітували на нараді аграрії області. Крім того, озиминою засіяно 133 тисячі гектарів, на 80 відсотках площ вже є сходи, а тепла погода сприяє подальшому розвитку зернових.
Разом з тим, нині триває обробіток ґрунту під весняний посів. Наприклад, під цукровий буряк збільшено площі на 5 тисяч гектарів. Запаслися селяни й насінням ярих культур. Втім фахівці говорять про необхідність сортооновлення.
О. Чуприна зазначає, що зацікавлювати аграріїв потрібно фінансово. Так, цьогоріч фермерам та сільськогосподарським підприємствам Рівненщини за кожну тонну високопродуктивного насіння компенсували по 450 гривень. Загалом селянам, які витратили на придбання еліти 252 тисячі гривень, повернули 50 тисяч із обласної казни. Це було передбачено обласною програмою розвитку насінництва.

Рівненщина готова до снігу
В цьому запевняє владу служба автодоріг в області. Як повідомили заступнику голови ОДА В. Новаку, для обслуговування автошляхів вже підготовлено понад півтори сотні одиниць спецтехніки та зарезервовано майже 100 відсотків протиожеледних матеріалів.
Загалом, на підготовку до обслуговування автошляхів витратили 2 мільйони 325 тисяч гривень. За ці гроші на зиму заготовлено понад 4 тисячі тонн технічної солі (100 % від запланованого) та понад 16 тисяч кубометрів піску (88 % до плану).
Вздовж доріг державного значення нині функціонує 4 склади технічної солі. Підготовлено також 24 тимчасових майданчики для складування протиожеледних матеріалів.
На озброєнні в дорожників вже є понад півтори сотні щитів для захисту магістралей від заметів, втім, вони запевняють, що до початку зими їх буде більше.
Фахівці також відремонтували та підготували до роботи на дорогах Рівненщини 34 піскорозкидачі, 3 роторних снігоочищувачі, 44 одиниці навісного обладнання, 32 автогрейдери, 8 бульдозерів, 13 солерозподілювачів і 19 навантажувачів. Якщо ж власної техніки забракне, дорожникам готові підсобити й інші організації, з якими вже укладено 17 угод. Це допоможе уникнути заторів та перекриття руху на автомобільних дорогах загального користування.
За повідомленнями прес-служби ОДА.

Comments are now closed for this entry