Посівну розпочали всі райони області 
Селяни вже підготували 70% площ під озимі пшеницю, жито та ячмінь, а 15 тисяч гектарів – засіяли. Це втричі більше, ніж на цю пору торік. Стислі терміни осінньої кампанії продиктовані погодою, а тому обласне керівництво рекомендує аграріям завершити сівбу до початку заморозків. Їх синоптики прогнозують наприкінці жовтня.
Через очікувану ранню зиму селяни почали раніше збирати й цукрові буряки. Нині 60 тисяч тонн солодких коренів направлено на переробку.

Краянам боргують менше
На мільйон 300 тисяч гривень вдалося зменшити заборгованість із виплати заробітної плати у серпні. За словами першого заступника голови ОДА А. Юхименка, обласне керівництво вживає всіх заходів, аби працівники отримали зароблене. Відтак, у краї активізовано роботу тимчасових комісій з питань погашення заборгованості. Також проведено прокурорські перевірки підприємств-боржників, за результатами яких порушено 49 кримінальних справ та притягнуто до відповідальності 136 посадових осіб. Фахівці територіального управління державної судової адміністрації оштрафували 335 недобросовісних керівників.
Нині працівникам області заборгували майже 11 мільйонів гривень. Найбільше людям не доплатили економічно активні підприємства краю – 6,3 мільйона, на другому місці підприємства-банкрути – 3,3, а на третьому – економічно неактивні підприємства – 1,4 мільйона гривень.


Селянам платять за молоко більше
Нині 3 молокопереробні заводи купують у селян молоко по 2 грн. за літр. Є й такі, котрі платять по 2 гривні 70 копійок. Середня ж закупівельна ціна від населення нині становить 2,35 грн., а це вдвічі більше, ніж у вересні торік. Така ціна – результат перемовин обласної влади із молокопереробними підприємствами. Для прикладу, у сусідніх Волинській, Житомирській і Хмельницькій областях селянам досі платять до 2-х гривень за літр (у Тернопільській – 1,58 грн./л.).
За словами керівника групи радників голови ОДА О.Чуприни, нині завдання обласної влади зробити так, аби не заготівельники, а самі селяни диктували ціну на молоко. Цьому сприятиме їх об’єднання в сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи.

Кожен десятий підприємець користується розпломбованими або ж неточними вагами
Такі результати перевірок вимірювальної техніки на ринках області, які провели фахівці стандартметрології за дорученням голови ОДА В. Берташа. Причиною інспектування стали численні дзвінки від жителів Рівненщини на «гарячу» телефонну лінію, яка діє в облдержадміністрації. Краяни скаржаться, що їх на ринках обважують. Відтак перевірено більше тисячі торговців, сотню з яких притягнуто до адміністративної відповідальності. Всього на ринках області проінспектували 2253 засоби вимірювальної техніки.

На Рівненщині працевлаштовано 17 тисяч безробітних,
ще понад 2 тисячі посад залишаються вакантними

Цьогоріч понад 46 тисяч жителів області скористалися послугами центрів зайнятості. Для 17 тисяч незайнятих знайшли роботу. З них більше трьохсот, після отримання одноразової допомоги по безробіттю, організували власний бізнес, а понад півтори тисячі краян вдалося працевлаштувати завдяки наданню дотацій роботодавцям. Ще майже 7 тисяч жителів області цьогоріч навчили та перекваліфікували, а понад 9 тисяч залучали до оплачуваних громадських робіт. Решта, в очікуванні зайнятості, отримували допомогу по безробіттю. У серпні її розмір становив 667 гривень, проти 548 торік. А от незайнятих, в порівнянні з минулим роком, поменшало на 4 тисячі.

Розпочато перший етап проекту “Гордість Рівненщини”
Претендентів на участь у проекті вже нині визначають експерти у районах. А це - знані політики, підприємці, держслужбовці, громадські діячі, редактори ЗМІ, педагоги та спортсмени. Потому за достойників голосуватимуть жителі області. Для цього буде створено спеціальний сайт та відкрито телефонну лінію.
Проект “Гордість Рівненщини” зініційований заступником голови ОДА О. Губановим і має на меті визначити найдостойніших краян, тих, хто формує імідж області. Претендентів шукатимуть серед громадсько-політичних діячів, представників гуманітарної сфери та бізнесу.
За повідомленнями прес-служби ОДА.

Comments are now closed for this entry