Музей бурштину відкрили для всіх відвідувачів
Він функціонував і раніше, щоправда на режимному державному підприємстві “Бурштин України”, а відтак його двері відчиняли лиш офіційним делегаціям, які відвідували Рівненщину. Нині ж музей “сонячного каменю” винесли за межі підприємства і зробили загальнодоступним.
Заступник голови ОДА О. Губанов на офіційній церемонії відкриття зазначив, що це лиш перша ластівка, яка популяризуватиме унікальні бурштинові багатства Рівненщини. На часі також запровадження інших іміджевих проектів. Допоки їх тримають у таємниці. Втім, усі секрети про видобуток, обробку та оригінальність місцевого каменю відвідувачам відкриють в першому українському музеї бурштину. Спеціалісти підприємства готові проводити екскурсії, презентуючи як старовинні, так і модернові зразки ювелірної продукції. Вподобані прикраси можна навіть придбати. Натомість, унікальні за масштабністю і кольоровою гамою, шматки бурштину лиш доповнюють цілісну картину експозиції. Власники музею запевняють що не готові продати їх в приватні колекції за будь-які гроші.

На Рівненщині підвищилась середньомісячна заробітна плата
У першому півріччі цього року краяни заробляли в середньому 1777 грн., що на понад 20 % більше, ніж за аналогічний період торік. Нині найбільше платять працівникам Кузнецовська, Демидівського, Гощанського та Дубенського районів.
Разом із тим, з початку року в області вдалося зменшити заборгованість по зарплаті на 600 тисяч гривень. А в Острозькому, Березнівському, Володимирецькому, Демидівському та Радивилівському районах підприємства взагалі не протерміновують розрахунок з найманцями. Обласна влада обіцяє всіляко сприяти, аби жителі краю вчасно отримували зароблені гроші.

Відшуміла “Горлиця”
Майже три тисячі гостей зібрав відкритий молодіжний фестиваль “Горлиця”, що минулих вихідних відбувся у Березнівському районі. На береги Случа з’їхалися відпочивальники з різних куточків країни. Вони отримали масу вражень, адже мали змогу не лише насолодитися мальовничими краєвидами Надслучанської Швейцарії, а й долучитися до етнічно українських промислів. Гості фесту опановували боді–арт, плетіння з рогози, народну вишивку, гончарство, вчилися поліських народних танців та виготовляли ляльки-мотанки. Щоправда, найпопулярнішим став майстер-клас місцевого умільця, який виготовляв вироби з дерева.
Відвідали фестиваль та порадували глядачів своїми виступами гурти “Русичі”, “Камо грядеши”, “Чумацький шлях”.

В області зросли обсяги промислового виробництва
За перше півріччя цього року відсоток приросту на 12,9 більший, ніж за аналогічний період минулого. Найбільше, а це 67,4 %, наростили підприємства хімічної промисловості краю, втричі перевищивши середньоукраїнські показники (21% по Україні). Збільшенням виробництва відзначилось і сільське господарство області, зокрема, хоч і незначний, але приріст мають 13 районів Рівненщини.
Про це заступник голови ОДА Анатолій Юхименко прозвітував під час засідання колегії облдержадміністрації. Також він зазначив, що нині суб’єкти господарювання краю мають понад 62 млн. грн. прибутків, у той час як відповідний період 2009 року позначився майже 95-мільйонними збитками.

Триває підготовка до зими
Забезпечити комфортні умови жителям області в осінньо-зимовий період вже готові 44 % котелень краю та 48 % центральних теплових пунктів. Також, аби уникнути перебоїв у опаленні, замінили 3 км. теплових мереж. На 47 % укомплектовані до опалювального сезону навчальні заклади краю, всі роботи в них відбуваються згідно з графіком. За планом готуються до зими і лікарні Рівненщини.
Проте, недостатньо готуються до роботи взимку у Гощанському, Здолбунівському, Сарненському та Острозькому районах. Березнівський, Дубровицький та Рівненський райони найменше сплатили за спожитий газ. Натомість до 1 жовтня необхідно повністю погасити борги за блакитне паливо, аби область могла отримати необхідний ліміт на наступний опалювальний сезон. Про це йшлося на засіданні колегії ОДА.
Поставити крапку у питанні підготовки до зими закликав обласну владу Міністр регіонального розвитку та будівництва України Володимир Яцуба, який взяв участь у роботі колегії. У відповідь голова облдержадміністрації Василь Берташ запевнив, що це питання на постійному контролі у керівництва краю, тож Рівненщина розпочне опалювальний сезон належно.
За повідомленнями прес-служби Рівненської ОДА.

Comments are now closed for this entry