Чотириста двадцять сім звернень надійшло загалом до Здолбунівської місцевої прокуратури у 2017 році. З них вирішено 225.

Крім цього, торік працівники Здолбунівської місцевої прокуратури прийняли 93 особи на особистому прийомі, з них особисто керівником 24 особи та заступниками керівника місцевої прокуратури 7 осіб.
З огляду на відсутність передбачених законодавством повноважень щодо розгляду певного кола питань, упродовж звітного періоду 199 звернень громадян місцева прокуратура скерувала за належністю до органів влади, місцевого самоврядування, державного нагляду та контролю. Разом з тим працівники прокуратури надавали грунтовні роз’яснення про можливість звернення громадян за захистом своїх прав до суду, органів безоплатної правової допомоги тощо.


Опрацювання таких звернень, перенаправлення до уповноважених органів, письмове інформування прокуратурою заявників займає не лише дорогоцінний час громадян, а й позбавляє їх можливості оперативного поновлення порушених прав.
Тому, насамперед заявникам, перед поданням відповідної заяви чи скарги необхідно визначитися, до компетенції якого органу влади, контролю чи місцевого самоврядування належить вирішення тих чи інших питань.
При цьому варто врахувати, що згідно зі статтею 55 Конституції України ухвалені органами державної влади, місцевого самоврядування, контролюючими та іншими органами, підприємствами, установами й організаціями або їх посадовими особами рішення за зверненнями громадян можна оскаржувати до відповідного органу вищого рівня або до суду.
Крім того, згідно зі статтею 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, а також інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, яка включає всі види правових послуг, передбачених статтею 13 вказаного вище Закону, у тому числі й здійснення представництва.
У нашій області діють Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області, а також Рівненський
(м. Рівне, вул. Кавказька, 7), Сарненський (м. Сарни, вул. Широка, 22) місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103.
Ольга СОКОЛОВСЬКА,
прокурор Здолбунівської місцевої прокуратури.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити