Частиною 1 ст. 175 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за безпідставну невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більше ніж за місяць, вчинену умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності.
Санкцією цієї статті передбачено кримінальну відповідальність у вигляді штрафу або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років, або виправними роботами на строк до 2 років, або позбавленням волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
За даними управління статистики у районі, станом на 1.04.2010 р. заборгованість із заробітної плати становить 718 тис. грн. і допущена вона 16 підприємствами-боржниками.
За результатами проведених перевірок із додержання вимог законодавства про оплату праці, прокуратурою району у порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів порушено 3 кримінальні справи за фактом невиплати службовими особами заробітної плати за ознаками злочину, передбаченого
ч. 1 ст. 175 ККУ.
Окрім порушених кримінальних справ, прокуратурою району внесено 9 документів реагування, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 5 посадових осіб, забезпечено виплату заробітної плати на суму 335 тис. грн., принесено один протест, який розглянуто і задоволено. В інтересах громадян пред’явлено 63 позовні заяви про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати на загальну суму 39 тис. грн.
Людмила Зембіцька,
помічник прокурора району.

Comments are now closed for this entry