Відповідно до ст. 51 Конституції України та ст. 150 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати своїх дітей до їх повноліття, піклуватися про їх здоров’я, фізичний, духовний та моральний розвиток, створювати умови, неодхідні для всебічного розвитку. Згідно зі ст. 6 Закону України «Про охорону дитинства» кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Однак, далеко не всі батьки усвідомлюють ту відповідальність, яка покладена на них стосовно їх дітей.
Так, жителька с. Кошатів О. В. Рабчун, будучи матір’ю неповнолітнього Ярослава Миколайовича Рабчуна, який народився 27.02.2009 р., приблизно з березня 2009 р. самоусунулася від виконання батьківського обов’язку щодо свого сина. Отримавши за період з 1.03.2009 р. по 1.09.2009 р. відповідно до чинного законодавства соціальні допомоги - при народженні дитини, одинокій матері та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (всього в сумі 9590,98 грн.) та маючи можливість утримувати дитину відповідно до її віку, О. В. Рабчун безпідставно не забезпечила неповнолітнього сина засобами для існування - якісним та в необхідній кількості харчуванням, одягом, не піклувалася про його здоров’я, не вживала заходів з надання дитині своєчасної медичної допомоги, а умисно використовувала вказані кошти на інші потреби.
20.08.2009 р. члени опікунської ради Богдашівської сільської ради виявили неповнолітнього Я. М. Рабчуна залишеним матір’ю без нагляду за місцем проживання сім’ї. Згідно з висновком судово-медичної експертизи у дитини виявлено ряд захворювань, а саме: гіпоксично-ішемічне ураженні ЦНС з тонусними порушеннями, опрілості шкіри ділянок сідниць та проміжності, дисбактеріоз кишечника та аскаридоз, які є набутими та виникли внаслідок неповноцінного харчування, порушення його режиму, а також внаслідок відсутності необхідного гігієнічного догляду за дитиною та забрудненого середовища, в якому вона перебувала. Через такі умисні дії виникала загроза життю дитини. Тому на підставі ч. 2 ст. 170 Сімейного кодексу України рішенням виконавчого комітету Богдашівської сільської ради неповнолітній Я. М. Рабчун вилучений із сім’ї. Саму ж горе-матір вироком Здолбунівського районного суду засуджено до 100 годин громадських робіт.
Олександр ПРИШКО,
помічник прокурора Здолбунівського району, юрист 2-го класу.

Comments are now closed for this entry