11 лютого цього року набув чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв” за № 1824-VІ від 21.01.2010 р.
Нормативним актом введене законодавче визначення щодо обмеження продажу та споживання слабоалкогольних напоїв і пива. Зокрема зазначено, що напої, виготовлені на основі водно-спиртової суміші із вмістом спирту 1,2-8,5% об‘ємних одиниць (слабоалкогольні напої) належать до алкогольних напоїв.
Згідно зі ст. 15 п. 2 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів” (у новій редакції) забороняється споживання пива (крім безалкогольного), алкогольних та слабоалкогольних напоїв у закладах охорони здоров‘я; у навчальних та освітньо-виховних; у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення), на зупинках транспорту, у підземних переходах; у закладах культури, у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі); у ліфтах і таксофонах; на дитячих та спортивних майданчиках; у приміщеннях органів державної влади та місцевого самоврядування, інших державних установах.
Законом передбачено жорсткіші, додаткові обмеження щодо споживання та продажу тютюнових виробів. Збільшено розмір стягнень за порушення вимог щодо обмеження продажу та споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів.
Так, за порушення щодо обмеженння продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів передбачено відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 6800 грн., а за необладнання спеціально відведених місць для куріння та нерозміщення наочної інформації - 3400 грн.
Закон передбачає надання права на час проведення масових заходів сільським, селищним та міським радам у межах відповідної адміністративної території, забороняти або обмежувати продаж пива (крім пива у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв та куріння тютюнових виробів.
Микола ШАПОВАЛ,
помічник прокурора
Здолбунівського району.

Comments are now closed for this entry