У порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів прокуратурою Здолбунівського району упродовж 2009 року порушено 16 кримінальних справ, із них 14 направлено до суду, розглянуто та задоволено 143 протести, притягнуто до різних видів відповідальності 296 службових осіб, за прокурорського втручання відшкодовано 4254 тис. грн., з них до бюджету - 901 тис. грн.
Старшим слідчим прокуратури району за вказаний період закінчено розслідування 18 кримінальних справ. У ході досудового слідства відшкодовано 300 тис. грн.
Залишається значною заборгованість із виплати заробітної плати працівникам підприємств району, яка становить 477,4 тис. грн.
За фактами безпідставної невиплати заробітної плати порушено 3 кримінальні справи, внесено 26 документів прокурорського реагування, задоволено 3 протести, до відповідальності притягнуто 9 службових осіб, за втручання прокуратури погашено борг із заробітної плати на загальну суму 1458 тис. грн. Судом задоволено 111 позовів, пред’явлених прокуратурою району в інтересах працівників підприємств-боржників про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати на загальну суму 217 тис. грн.
Окрім цього, стан додержання вимог законодавства про оплату праці розглянуто на міжвідомчій нараді керівників органів державного контролю та правоохоронних органів у березні минулого року, на якій заслухано керівників підприємств-боржників. За наслідками наради розроблено ряд організаційно-практичних заходів.
У сфері економічних відносин за вказаний період порушено 5 кримінальних справ, до суду направлено 4, опротестовано 59 незаконних рішень органів місцевого самоврядування, внесено 54 документи прокурорського реагування, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 76 службових осіб, за втручання прокуратури відшкодовано 2,7 млн. грн. Кримінально-карні діяння були виявлені у сферах оподаткування, банківської діяльності, бюджетній системі.
За результатами проведених перевірок опротестовано 88 незаконних рішень, прийнятих органами влади та місцевого самоврядування району. Як виявилося, найбільше порушень допускається при прийнятті рішень у сфері земельних відносин, передусім при безплатній передачі громадянам у власність земельних ділянок.
З метою захисту прав неповнолітніх порушено 6 кримінальних справ, з них щодо попередження насильства в сім’ї - 4, за фактом вчинення статевих зносин з неповнолітньою, яка не досягла статевої зрілості, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1, ст. 155 КК України - 1 та 1 справа за фактом злісного ухилення батьків від утримання неповнолітніх дітей за ст. 164 КК України.
Прокуратурою району складено 3 протоколи стосовно службових осіб органів місцевого самоврядування про вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією. Після розгляду в суді на правопорушників накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу.
У 2009 році судами задоволено 194 позови, пред’явлені прокуратурою в інтересах громадян та держави, на загальну суму 457 тис. грн. Реально виконано рішень суду на загальну суму 272 тис. грн.
За наслідками наглядової діяльності щодо додержання законів Здолбунівським РВ УМВС України в Рівненській області при провадженні дізнання та досудового слідства прокуратурою району скасовано 81 незаконну постанову слідчих районного відділу міліції про зупинення досудового слідства. Скасовано понад 380 постанов про відмову в порушенні кримінальної справи, а матеріали повернуто до Здолбунівського РВ УМВС України в області для проведення додаткових перевірок. По 29 матеріалах прийнято рішення про скасування постанови про відмову в порушенні кримінальної справи з одночасним порушенням кримінальної справи.
За внесеними документами прокурорського реагування до дисциплінарної відповідальності за допущені під час дізнання та досудового слідства порушення притягнуто 25 працівників Здолбунівського РВ УМВС в області.
Водночас, слід відзначити зростання злочинів на 37,5 % (у порівнянні з аналогічним періодом 2008 року), в тому числі тяжких - на 30,5 %, крадіжок особистого майна - на 154 %.
З метою активізації роботи правоохоронних органів району щодо виявлення та розкриття злочинів, а також з метою покращення криміногенної ситуації в районі прокуратурою проведено 4 координаційні наради.
У 2009 році у прокуратуру району надійшло 454 звернення громадян, з них прийнято до провадження 334. Оскільки значна кількість скарг не належить до компетенції прокуратури (118 або кожне четверте звернення), їх направлено для вирішення в інші відомства. З числа вирішених обгрунтованими визнано 185 звернень громадян, з них більшу частину становлять задоволені звернення, що стосуються питань представництва інтересів громадян та держави в суді - 96. Збільшилася кількість звернень про порушення законів, що регулюють економічні відносини. Серед них переважну більшість становлять скарги щодо порушення вимог земельного законодавства при прийнятті рішень про надання органами влади та місцевого самоврядування у власність громадянам земельних ділянок.
Ігор ОЛЬШАНЕЦЬКИЙ,
прокурор Здолбунівського району,
радник юстиції.

Comments are now closed for this entry