Нерідко у повсякденному житті у пересічних громадян нашої держави виникають нарікання щодо методів та способів здійснення правоохоронної діяльності в Україні. Проте мало хто задумується над тим, що працівники правоохоронних органів, здійснюючи завдання та функції, які покладені на них Конституцією України, іншими нормативно-правовими актами, кожного дня піддають своє життя та здоров’я небезпеці.
Тому Кримінальний кодекс України містить статті, які покликані захистити працівників правоохоронних органів від будь-яких посягань фізичного, морального чи матеріального характеру. Відповідальність за вказані злочини передбачена в розділі 15 Кодексу, який має назву “Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян”. Факти вчинення таких злочинів непоодинокі і на території Здолбунівщини.
Так, прокуратурою району у 2008 році закінчено провадження у трьох кримінальних справах за фактом опору працівникам правоохоронного органу під час виконання ними обов’язку з охорони громадського порядку та за фактом завдання їм тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості у зв’язку з виконанням службових обов’язків за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 342, ч. 2 ст. 345 КК України. Закінчено провадження однієї кримінальної справи вказаної категорії і в 2009 році. За результатами розгляду цих справ районним судом винесені обвинувальні вироки, згідно з якими засуджених притягнуто до кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення волі.
Також на цей час прокуратурою району проводиться досудове слідство у двох кримінальних справах вказаної категорії.
Основною причиною вчинення цих злочинів є перебування зловмисників у стані сильного алкогольного сп’яніння, що у подальшому призвело до невиконання законних вимог працівників правоохоронних органів та виникнення конфліктних ситуацій.
Сергій ІЛЛЮК,
ст. слідчий прокуратури
Здолбунівського району.

Comments are now closed for this entry