Прокуратура району особливу увагу приділяє захисту прав і свобод неповнолітніх, зокрема щодо органазації їх харчування в загальноосвітніх закладах.
У відповідності до ст. 25 Закону України «Про освіту» органазація харчування та відповідальність за це у державних навчальних закладах покладається на місцеві органи державної виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, міністерства і відомства України, яким підпорядковані навчальні заклади, керівників навчальних закладів і здійснюється за рахунок бюджетних асигнувань. Харчування у навчальних закладах інших форм власності організовують засновник і керівник закладу.
Норми та порядок організації харчування учнів у загальноосвітніх закладах передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 р. № 1591. Згідно із вказаною постановою діти віком від 6 до 10 років забезпечуються безоплатним одноразовим харчуванням. За нормами для дітей відповідного віку забезпечуються безоплатним харчуванням діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти з малозабезпечених сімей.
Прокуратурою району проведено перевірку додержання вимог вищевказаного законодавства, у ході якої з’ясувалося, що через бездіяльність посадових осіб відділу освіти Здолбунівської РДА, керівників загальноосвітніх шкіл харчування у навчальних закладах району станом на 9.09.2009 р. не розпочалося. На час перевірки лише проводилося оформлення паспортів у ДЗ «Здолбунівська районна санітарно-епідеміологічна станція» на шкільні їдальні та погоджувалося перспективне меню.
Прокуратурою району 10.09.2009 р. привнесено протест на незаконні дії, який направлений для виконання у відділ освіти РДА.
Олена ХОДАК,
заступник прокурора району.

Comments are now closed for this entry