У ході проведення перевірок у порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів прокуратурою Здолбунівського району виявлено порушення вимог антикорупційного законодавства. Упродовж цього року складено та забезпечено участь у судовому розгляді 3 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення, за результатами розгляду яких на правопорушників накладено адміністративні стягнення.
Зокрема, виявлені порушення за фактом недотримання норм фінансового контролю та порушення вимог щодо неповідомлення про конфлікт інтересів.
Так, у відповідності до ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та посадові особи юридичних осіб публічного права, які одержують заробітну плату за рахунок державного чи місцевого бюджету, зобов’язані вживати заходів з недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.
Однак, у порушення вищевказаної норми закону, голови двох сільських рад Здолбунівського району прийняли розпорядження, якими передбачили виділення з сільських бюджетів коштів на закупівлю продуктів харчування у членів своїх сімей.
Ігор ОЛЬШАНЕЦЬКИЙ,
прокурор району,
старший радник юстиції.

Comments are now closed for this entry