Прокуратурою Здолбунівського району упродовж І півріччя 2013 року здійснено системні заходи з метою забезпечення належної реалізації повноважень прокурорів у кримінальній та некримінальній сферах.
Налагоджено роботу щодо ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань на виконання кримінального та кримінального процесуального законодавства в умовах сьогодення.


З метою вирішення існуючих проблем проведено 3 координаційні наради, на яких обговорено стан боротьби зі злочинністю та протидії корупції на території Здолбунівського району, виявлення злочинів на пріоритетних напрямах у сфері економіки та вчинених організованими злочинними групами.
Намітились позитивні зрушення в оперативності прийняття рішень у кримінальних провадженнях. За виваженішого підходу до обрання запобіжних заходів зменшилась кількість осіб, узятих під варту.
У кримінальному судочинстві активно запроваджується інститут укладення угод. З угодами до суду надсилається кожне друге провадження з обвинувальним актом.
Станом на 1.07.2013 р. слідчими СВ Здолбунівського РВ УМВС України в області завершено досудове розслідування по 116 кримінальних провадженнях, обвинувальні акти по яких скеровано до Здолбунівського районного суду, з них по 57 з угодами про примирення та визнання винуватості.
Старшим слідчим прокуратури району завершено досудове розслідування по кримінальному провадженню за фактом застосування стосовно мешканця Рівненського району фізичного та психологічного насильства працівниками Рівненського РВ УМВС України в Рівненській області, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України. На підставі обвинувального акта Рівненським міським судом призначено судовий розгляд.
В умовах законодавчих змін забезпечено ефективне виконання завдань прокуратури району поза межами кримінального судочинства.
У процесі реалізації повноважень щодо нагляду за додержанням і застосуванням законів розпочато 4 кримінальних провадження, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 53 службових особи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, у тому числі 17 осіб органів державного контролю, за прокурорського втручання відшкодовано 212 тис. грн.
На розгляд міжвідомчих нарад, проведених за участю керівників правоохоронних органів та органів державного контролю, винесені питання щодо стану додержання вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення при притягненні громадян та посадових осіб до адміністративної відповідальності, додержання вимог законодавства у сфері охорони здоров я, стану законності у сфері господарської діяльності.
На спільній нараді керівників органів державного контролю розглянуто питання про стан додержання вимог законодавства у сфері пенсійного забезпечення щодо погашення заборгованості зі сплати страхових та єдиного внесків до Пенсійного фонду України.
З метою забезпечення взаємодії між органами державного контролю, налагодження постійного обміну інформацією, реалізації конкретних заходів діють 2 міжвідомчі робочі групи.
Упродовж поточного року прокуратурою району забезпечено участь у Здолбунівському районному суді у 3 справах про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, з них 1 за протоколом, складеним прокурором району, та 2 - працівниками УСБ України в області.
За результатами розгляду справ про вчинення адміністративного корупційного правопорушення на правопорушників накладені адміністративні стягнення у виді штрафу.
Ігор ОЛЬШАНЕЦЬКИЙ,
прокурор району.

Comments are now closed for this entry