1 грудня 2012 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань удосконалення діяльності прокуратури”, відповідно до якого внесено зміни до ст. 21 Закону України “Про прокуратуру” щодо порядку розгляду і вирішення звернень органами прокуратури.
Так, у відповідності до ч.1 ст.21 Закону України “Про прокуратуру” перевірки за заявами фізичних чи юридичних осіб, зверненнями та запитами депутатів усіх рівнів, крім заяв та повідомлень про кримінальне правопорушення, проводяться лише у разі їх попереднього розгляду компетентними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими чи службовими особами, або неприйняття ними у встановлені строки рішень з цих питань.


До прокуратури району продовжують надходити скарги громадян щодо оскарження постанов про відмову в порушенні кримінальної справи та дій працівників правоохоронних органів.
Чинний Кримінальний процесуальний кодекс України по-іншому регулює порядок оскарження учасниками процесу дій слідчого і прокурора. За загальним правилом рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора під час досудового розслідування оскаржуються до слідчого судді, лише у визначених випадках - до прокурора.
Роман КАЛЮЖНИЙ,
прокурор прокуратури
Здолбунівського району,
юрист 3 класу.

Comments are now closed for this entry