Прокуратурою району упродовж І півріччя вжито ряд організаційно-практичних заходів, спрямованих на реальне усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності, забезпечення відшкодування завданих збитків.
На виконання вимог ст. 10 Закону України «Про прокуратуру», задля координації діяльності по боротьбі із злочинністю проведено 2 наради керівників правоохоронних органів.
Внаслідок вжитих скоординованих заходів на території Здолбунівського району не відбулося росту злочинності. Позитивним є те, що в районі зменшилася кількість злочинів, вчинених неповнолітніми.


Водночас відмічено ріст кількості злочинів окремих категорій, зокрема, навмисних вбивств - на 100%, нанесення тілесних ушкоджень - на 33,3%, пограбувань, втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність - на 100%, у сфері службової діяльності - на 37,5%.
Низку актуальних питань, які потребували прокурорського втручання, розглянуто на 4 міжвідомчих нарадах за участю керівників правоохоронних органів, органів державної влади та контролю. На цих засіданнях обговорено стан профілактики дитячої злочинності та бездоглядності; додержання законодавства при виконанні покладених повноважень органами державного контролю; дотримання вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення при притягненні громадян та посадових осіб до адміністративної відповідальності; у сфері пенсійного страхування, зокрема, щодо погашення заборгованості по страхових внесках до Пенсійного фонду України.
У нинішньому році для розгляду по суті скеровано 3 кримінальні справи за ознаками корупції, з них 2 у сфері земельних відносин. Здолбунівським районним судом розглянуто 2 адміністративні справи про корупційні правопорушення за протоколами, складеними прокурором району. За результатами розгляду, за постановами суду, правопорушників покарано адміністративним стягненням.
Прокуратурою району у порядку правозахисної діяльності порушено 7 кримінальних справ, які скеровано до суду, опротестовано понад 80 незаконних рішень органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 91 службову особу органів влади та місцевого самоврядування, у тому числі 33 працівники органів державного контролю, 53 службові особи підприємств, установ та організацій. За прокурорського втручання відшкодовано 2 млн. грн.
Кримінально карані діяння виявлені були у сферах земельних правовідносин, державної та комунальної власності, охорони прації, при виконанні судових рішень.
На захист інтересів громадян та держави прокуратурою пред'явлено позовів на суму 893 тис. грн., розглянуто та задоволено позовів на суму 873 тис. грн. Реально виконано судові рішення за позовами прокуратури району на суму 177 тис. грн. Крім того, підтримано державне обвинувачення по 64 кримінальних справах, по яких судом постановлено обвинувальні вироки.
За вказаний період прокуратурою вирішено 88 звернень громадян, з них 3 визнано обгрунтованими.
Ігор ОЛЬШАНЕЦЬКИЙ,
прокурор району,
радник юстиції.

Comments are now closed for this entry