Конституцією України, Законом України «Про прокуратуру» та наказом Генерального прокурора України № 4гн на прокуратуру покладено функцію нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство. На виконання вимог вказаних законодавчо-нормативних актів прокуратурою району щодекади проводяться перевірки законності прийнятих працівниками Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області рішень про відмову в порушенні кримінальних справ з метою недопущення укриття вчинених на території району злочинів.


За наслідками цих перевірок упродовж 2012 року прокуратурою району порушено 6 кримінальних справ з одночасним скасуванням постанов про відмову в порушенні кримінальних справ. Відносно працівників Здолбунівського РВ УМВС України в області прокуратурою району проведено перевірки в порядку ст. 97 КПК України, за наслідками яких прийнято процесуальні рішення, 4 працівників притягнуто до дисциплінарної відповідальності.
Так, 10.01.2012 р. в ході перевірки законності прийнятих рішень про відмову в порушенні кримінальних справ прокуратурою району порушено кримінальну справу з одночасним скасуванням постанови про відмову в порушенні кримінальної справи по факту незаконного збуту невідомою особою особливо небезпечних психотропних речовин, обіг яких заборонено за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України. Нині по вказаній кримінальній справі СВ Здолбунівського РВ УМВС України в області проводиться досудове слідство, а працівника Здолбунівського РВ УМВС України в області, який прийняв незаконне процесуальне рішення, притягнуто до відповідальності.
Олена ТАРАСЮК,
ст. помічник прокурора Здолбунівського району.

Comments are now closed for this entry