Прокуратурою району проведено ряд перевірок щодо додержання вимог законодавства про працю, в ході яких у порядку нагляду за додержанням та застосуванням вимог законодавства про оплату праці встановлено, що керівниками підприємств, установ та організацій в порушення вимоги ст. 115 Кодексу законів про працю України, ч. 3, ст. 15, ст. 24 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата працюючим виплачується не в першочерговому порядку, несвоєчасно, лише один раз на місяць.

     За результатами проведених перевірок прокуратурою району порушено дві кримінальні справи за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 175 КК України. З них одна кримінальна справа направлена для розгляду по суті до Здолбунівського районного суду, а по іншій триває досудове слідство.
     Крім цього, з початку року прокуратурою району на виявлені порушення із вказаних питань внесено 16 приписів, задоволено 2 протести, до відповідальності притягнуто 8 осіб та виплачено заробітну плату працівникам підприємств, установ та організацій на суму 518 тис. грн. До Здолбунівського районного суду в інтересах громадян пред’явлено 91 заяву про видачу судових наказів з питань стягнення заборгованої заробітної плати працюючим на загальну суму 116 тис. грн., які судом розглянуті та задоволені.
Дмитро ПЕДИЧ, 
помічник прокурора 
Здолбунівського району, юрист 1 класу. 

Comments are now closed for this entry