Чергова зустріч кореспондента газети “Нове життя” з прокурором Здолбунівського району І. В. Ольшанецьким відбулася минулого понеділка. Аналізуючи стан законності на території Здолбунівщини у 2011 році, Ігор Володимирович наголосив, що основними напрямами діяльності правоохоронного органу, як і раніше, залишалися нагляд за дотриманням чинного законодавства, захист конституційних прав і свобод громадян, законних інтересів держави.

 

Зокрема, керівник районної прокуратури розповів наступне:
- Упродовж 2011 року проведено ряд результативних перевірок з питань додержання вимог законодавства з метою як усунення порушень закону, так і їх недопущення.
Скасовано 65 незаконних постанов слідчих СВ Здолбунівського РВ УМВС України про зупинення досудового слідства, дано 76 письмових вказівок про подальше спрямування досудового слідства у справах в порядку, передбаченому ст. 227 КПК України.
Виявлялися факти приховування працівниками міліції злочинів. Торік прокуратурою району скасовано 12 постанов про відмову в порушенні кримінальних справ з одночасним порушенням відповідних справ. За внесеними документами прокурорського реагування за допущені порушення реєстраційної дисципліни, при провадженні слідства та дізнання до дисциплінарної відповідальності притягнутий 31 працівник Здолбунівського РВ УМВС України.
Водночас кількість вчинених злочинів збільшилась на 1,7 % (по області - 0,04%). Спостерігається ріст по окремих категоріях злочинів.
Зареєстровано 2 умисних вбивства. Зросла кількість злочинів, вчинених особами, що раніше їх уже скоювали, - на 65,5 %, неповнолітніми особами – на 100 %, у громадських місцях – на 9,1 %, у стані алкогольного сп’яніння – на 10 %, групових – на 216,7 %, із нанесенням тяжких тілесних ушкоджень, що призвело до смерті громадян, - на 100 %.
За вказаний період старшим слідчим прокуратури району завершено розслідування 14 кримінальних справ, які скеровані до суду для розгляду по суті з обвинувальними висновками, з них 4 – з ознаками корупції.
Активізовано правозахисну діяльність передусім на пріоритетних напрямках. Впродовж минулого року прокуратурою порушено 14 кримінальних справ, які скеровано до суду, опротестовано 137 незаконних рішень органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, притягнуто до дисциплінарної відповідальності 121 службову особу органів влади, в тому числі 41 особу органів державного контролю, 115 службових осіб підприємств, установ, організацій. За прокурорського втручання відшкодовано 4670 тис. грн., у тому числі 498 тис. грн. до бюджету.
Кримінально-карні діяння були виявлені у бюджетній системі, сферах земельних відносин, захисту прав пільгових категорій громадян, неповнолітніх, у сфері екології, при виконанні судових рішень.
На розгляд міжвідомчих нарад, проведених за участю керівників правоохоронних органів та органів державного контролю, виносилися питання стану дотримання вимог законів щодо запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, охорони прав і свобод дітей, реального виконання судових рішень про стягнення коштів до бюджету та державних цільових фондів, у бюджетній та земельній сферах.
На захист інтересів громадян та держави прокуратурою пред’явлено позовів на суму 3,1 млн. грн., розглянуто і задоволено позовів на суму 1,9 млн. грн.
Прокуратурою району підтримано державне обвинувачення по 166 кримінальних справах, щодо яких судом постановлено обвинувальні вироки.
Внаслідок впровадження організаційних змін з питань розгляду звернень громадян на третину зменшилася кількість вирішених скарг, що належать до компетенції органів державного контролю. За вказаний період прокуратурою розглянуто 148 звернень, з них 30 визнано обгрунтованими.
Підсумовуючи сказане, Ігор Володимирович також висловив своє бачення подальшої організації роботи районної прокуратури з урахуванням змін до законодавства, вимог Генерального прокурора України, нових підходів до прокурорської діяльності, що забезпечить ефективність вирішення найгостріших соціальних та економічних проблем, сприятиме зміцненню законності та правопорядку в регіоні.
Записала
Людмила ВАСЮК. 

Comments are now closed for this entry