Згідно зі ст. 15-3 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.
До суб’єктів господарювання, які порушують вимоги вказаної статті, відповідно до ст. 17 цього ж закону, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 6800 гривень або позбавлення ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Прокуратурою Здолбунівського району проведена перевірка з питань додержання вимог законодавства про охорону дитинства на території району, в ході якої виявлені факти реалізації неповнолітнім особам слабоалкогольних та тютюнових виробів.
За результатами перевірки прокуратурою району начальнику регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА в Рівненській області внесено припис з вимогою усунення порушень вищевказаного закону.
За реалізацію слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім до приватного підприємця, власника розважального закладу, застосована фінансова санкція у розмірі 6800 грн., а також анульовані ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Олег ЛИСЮК,
помічник прокурора Здолбунівського району,
юрист 3 класу.

Comments are now closed for this entry