На сторінках нашого часопису регулярно публікуються статті, замітки працівників районної прокуратури, в яких до читачів доноситься інформація про роботу цього правоохоронного органу щодо виконання покладених на нього функцій. Традиційними стали й зустрічі представників районних ЗМІ з прокурором району І. В. Ольшанецьким. Про підсумки роботи районної прокуратури за перше півріччя 2011 року Ігор Володимирович розповів на черговій зустрічі з журналістами, яка відбулася минулого понеділка в його кабінеті.

 

- Протягом першого півріччя прокуратурою району вжито ряд заходів з метою покращення як криміногенного стану, так і здійснення функцій нагляду за додержанням законів щодо захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави на території Здолбунівщини. Так, з початку року зареєстровано 200 злочинів, що менше, ніж за аналогічний період минулого року. Однак, є ріст таких категорій злочинів, як завдання тілесних ушкоджень та пограбування на 50 %. Зросла також кількість злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків, вчинених особами у стані алкогольного сп’яніння, у громадських місцях, та таких, що вчинені повторно. За цими фактами прокуратурою району проведені перевірки, які стануть предметом обговорення на координаційній нараді з керівниками правоохоронних органів нашого району у липні.
В контексті здійснення функцій кримінально-правового реагування прокуратурою району протягом І півріччя ц. р. порушено 11 кримінальних справ в порядку нагляду. Зокрема, це кримінальні справи, пов’язані з порушенням законодавства про охорону праці, що потягнуло за собою тяжкі наслідки, захистом громадян пільгової категорії, кошти яких незаконно привласнила одна з керівників поштового відділення нашого району. Вказана кримінальна справа розглянута Здолбунівським райсудом, збитки, заподіяні людям, відшкодовані, особа понесла кримінальну відповідальність. Була порушена кримінальна справа стосовно батьків, які неналежно виховували своїх дітей. Діти вилучені із сім’ї та віддані під опіку державі, батьки притягнуті до кримінальної відповідальності.
Дві кримінальні справи порушені в сфері економічних відносин і пов’язані з незаконним витрачанням бюджетних коштів. Прокуратурою завершено розслідування цих справ, винні особи притягнуті до кримінальної відповідальності. Порушена кримінальна справа відносно лісника, який в порушення природоохоронного законодавства незаконно, без будь-яких підстав і документів, розтратив лісодеревину ввіреного йому обходу лісництва, заподіявши цим збитків державі.
Дві з порушених кримінальних справ стосуються сфери земельних відносин. Службові особи сільських рад, неналежно виконуючи свої обов’язки, видавали завідомо підроблені документи, на підставі яких люди незаконно отримували земельні ділянки у приватну власність.
Порушено три кримінальні справи стосовно невиконання рішень судів. Якщо раніше за таке правопорушення відповідальність несли лише керівники підприємств, установ, організацій, то відтепер, згідно із внесеними змінами до чинного законодавства, суб’єктами злочинів щодо невиконання судових рішень є і фізичні особи.
За результатами правозахисної діяльності, проведеної прокуратурою району протягом І півріччя ц. р., внесено 113 документів прокурорського реагування. Всі вони розглянуті і вжиті відповідні заходи для усунення порушень. Крім цього, привнесено 90 протестів.
За документами прокурорського реагування з початку року притягнуто до дисциплінарної відповідальності 85 працівників органів місцевого самоврядування, 29 працівників державних контролюючих органів, а також 75 посадових осіб з підприємств, установ, організацій.
За наслідками прокурорського реагування державі відшкодовано збитків на суму 2 млн. 701 грн., в тому числі до бюджету - 498 тис. грн.
Як відомо, на органи прокуратури покладається обов’язок щодо представництва інтересів громадян та держави в судах. В зв’язку з цим прокуратурою району протягом І півріччя ц. р. заявлено позовів в інтересах держави на суму понад 2 млн. 780 тис. грн.
Прокуратурою району протягом І півріччя ц. р. завершено розслідування 9 кримінальних справ, з них 1 в сфері корупції. Справи направлені до суду, розглянуті по суті, по них постановлені обвинувальні висновки. Слідством міліції завершено розслідування 92 кримінальних справ з направленням їх до суду. Хочу звернути увагу на те, що Здолбунівським райвідділом міліції протягом півріччя закінчено слідство 9 кримінальних справ щодо злочинів, вчинених неповнолітніми. Така значна їх кількість вказує на те, що в районі не все гаразд із станом профілактики злочинності і правопорушень серед неповнолітніх. Цю роботу мають активніше здійснювати як райвідділ міліції, служба у справах дітей РДА, так і навчальні заклади.
На завершення розмови прокурор району І. В. Ольшанецький відповів на запитання журналістів. Зокрема, вони цікавилися, як вплине Закон України “Про засади запобігання та протидії корупції”, який вступив в дію з 1 липня, на діяльність прокуратури. За словами Ігоря Володимировича, цей закон увібрав у себе всі ті норми, які були передбачені у попередньому антикорупційному законодавстві, а також містить нові положення, якими, зокрема, розширено коло суб’єктів, що можуть нести відповідальність за вчинення корупційних діянь.
- Згідно із вказаним законом прокуратура здійснює функції координації діяльності правоохоронних органів по боротьбі з корупцією. Нам надаються широкі повноваження, але й покладаються великі обов’язки. Отож, роботи у працівників прокуратури побільшає, - зазначив на завершення І. В. Ольшанецький.
Записала Людмила ВАСЮК. 

Comments are now closed for this entry