Відповідно до ст. 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності українського народу.
З метою захисту інтересів громадян і держави у сфері земельних відносин в порядку господарського, адміністративного судочинства з питань земельних відносин протягом минулого року прокуратурою Здолбунівського району було пред'явлено позови про стягнення коштів за договірними зобов'язаннями, розірвання та визнання недійсними договорів, припинення права володіння та користування землею на загальну суму 68 тис. грн. Позови ці розглянуті судом і задоволені. До земель запасу Здолбунівської міської ради повернуто 162,38 га.
Впродовж цього року в порядку господарського судочинства прокуратурою району до Господарського суду області пред'явлено 2 позови про стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу земельної ділянки несільськогосподарського призначення на загальну суму 470 тис. грн. Позови ці перебувають на розгляді у суді.
Прокуратура району постійно на захисті інтересів громадян і держави у сфері земельних відносин.
Людмила ЗЕМБІЦЬКА,
помічник прокурора Здолбунівського
району, юрист 3 класу.

Comments are now closed for this entry