Конституція України визначає, що утримання та виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, покладається на державу. А тому особлива увага прокуратури району спрямована на захист прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Прокурорські перевірки засвідчили, що в багатьох випадках закріплення житла за дитиною здійснюється без встановлення опіки над ним, контроль за виконанням таких розпоряджень не здійснюється, не ведеться облік нерухомого майна дітей, яке перебуває у їх користуванні чи власності. Інтернатні заклади не сприяють державі в оформленні різних видів матеріальної допомоги та пільг на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, про що свідчить відсутність заведених ощадних книжок у їх особових справах.
За результатами перевірок на захист прав пільгових категорій дітей прокуратурою району внесено 5 актів прокурорського реагування, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 4 службові особи. Поновлено права 9 неповнолітніх дітей.
З метою захисту прав неповнолітніх у порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів щодо попередження насильства у сім’ї впродовж цього року прокуратурою району порушено 5 кримінальних справ. З них судом розглянуто 4 з постановленням обвинувальних вироків.
Інна КОВАЛЬЧУК,
помічник прокурора
Здолбунівського району.

Comments are now closed for this entry