Прокуратурою Здолбунівського району із залученням спеціалістів обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів проведено перевірки додержання вимог Закону України “Про лікарські засоби” в аптечних закладах району.
Прокурорськими перевірками у діяльності аптек району виявлено ряд порушень, зокрема, недотримання умов зберігання лікарських засобів та реалізацію медичних препаратів після закінчення терміну їх придатності. Виявлено і непоодинокі випадки реалізації лікарських засобів з порушенням первинної упаковки препаратів, а також в реалізації лікарські засоби, які не відповідають сертифікатам якості.
На виявлені порушення прокуратурою району внесено 3 постанови про порушення провадження про адміністративні правопорушення стосовно завідуючих аптеками. За внесеними документами прокурорського реагування 3 службові особи притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу на загальну суму 630 грн.
Не зайве нагадати, що, відповідно до ст. 54 Закону України “Основи законодавства України про охорону здоров’я”, аптечні і лікувально-профілактичні заклади можуть відпускати лише ті лікарські засоби та імунобіологічні препарати, що дозволені для застосування Міністерством охорони здоров’я України, і несуть відповідальність за забезпечення належного режиму їх зберігання та реалізації, а також за підтримання обов’язкового асортименту лікарських засобів та імунобіологічних препаратів, в тому числі необхідного запасу на випадок епідемічних захворювань, стихійного лиха та катастроф.
Людмила ЗЕМБІЦЬКА,
помічник прокурора
Здолбунівського району.

Comments are now closed for this entry