Коли людині подобається її робота – це вже добре, а коли її робота потрібна людям – це щастя. Не можна сказати, що праця бібліотекаря непомітна, а якщо добре замислитися, то вона дуже необхідна і важлива, як будь-яка добра справа.
Галина Петрівна Кушнірук – бібліотекар за фахом і за покликанням. З юних років полюбила вона книгу й це щире почуття зберегла впродовж всього життя, прагнучи передати його своїм односельчанам, особливо молодому поколінню. У селі Спасів, де вона очолює місцеву книгозбірню, її знають усі, як кажуть, від малого до старого. Знають і поважають, бо є за що. Її бібліотека завжди у зразковому стані. Господиня закладу привітно зустрічає кожного відвідувача, знає літературні уподобання сельчан, завжди допоможе і підкаже у виборі потрібної книги.
Всього ж бібліотека обслуговує 570 читачів, забезпечує підручниками, методичною літературою Спасівську ЗОШ І-ІІІ ст. та Цурківську ЗОШ І ст. Книжковий фонд книгозбірні налічує 3700 примірників. Тут оформлені різноманітні тематичні виставки, діє “Казкова кімната”, де дітвора залюбки проводить час за іграми й іншими корисними заняттями. При бібліотеці також організований клуб за інтересами, учасники якого виготовляють власні поробки, які потім стають експонатами виставок.


Охоче відвідують жителі Спасова різноманітні масові заходи, які організовує Галина Петрівна, - літературно-музичні композиції, дитячі ранки, вікторини, свята до річниць та пам’ятних дат, які навчають шанувати історію, українську культуру, рідну землю. Тісна і плідна співпраця налагоджена між завідуючою бібліотекою та місцевими школами, сільським будинком культури, сільською радою.
Галина Петрівна – високоосвічена, мудра і творча людина, яка постійно удосконалює форми роботи, прагне йти у ногу з часом. А час вимагає від бібліотечного працівника високого професіоналізму, ерудиції, організаторських здібностей, і ці якості Галині Петрівні цілком притаманні.
Особливо захоплюється бібліотекар сучасними новітніми інформаційними технологіями. У 2010 році вона створила сайт Спасівської публічно-шкільної бібліотеки і є його адміністратором. Відвідувачі сайту можуть ознайомитися не лише з новинками літератури, подіями з життя бібліотеки, сільської громади, з розповідями про талановитих односельців, а й отримати доступ до публічної інформації органів місцевої влади. Радіє Галина Петрівна тому, що бібліотека нарешті має якісний інтернет, і це сприятиме подальшому удосконаленню її роботи.
Жителі села йдуть у бібліотеку не лише за хорошою книгою, ознайомитися зі свіжою пресою, новинами інтернету, а й за дружньою порадою, поділитися враженнями від прочитаного чи й просто поговорити про життя-буття. І з кожним Галина Петрівна знаходить спільну мову, цікаву тему. Бо вона - не лише хороший фахівець, ентузіаст своєї справи і громадський активіст, а й чуйна, душевна людина, з якою просто приємно спілкуватися.
Людмила ВАСЮК.
На фото: Г. П. КУШНІРУК.

Comments are now closed for this entry