Волинським Гомером називають нашого земляка, письменника Уласа Олексійовича Самчука. Він народився 20 лютого 1905 року в селі Дермань. Митець створив цілу бібліотеку блискучої прози і талановитої публіцистики. Але його літературною візиткою стали трилогія “Волинь” та роман “Марія”.
Нелегким був життєвий шлях Уласа Самчука. Пройшовши через табори переміщених осіб, опинився в Канаді, де емігрантом і помер. Всього 22 роки судилось йому прожити на батьківщині, але він з гордістю писав: “Я був повний Україною мого власного уявлення, і з нею я міг мандрувати у всі кінці світу”.
Славному сину української землі Уласу Самчуку був присвячений літературний вечір “Колиска дум його – Волинь”, який працівники юнацького відділу районної бібліотеки для дітей та юнацтва Н. Шевчук, О. Вальчук та біблотекар Здолбунівського ПЛЗТ І. Трачук провели в книгозбірні ліцею для учнів групи № 13 (монтери колії, кл. кер. Н. В. Янчук). Під час заходу ліцеїсти з розповіді бібліотекарів дізнались про життя і творчість письменника, почерпнули чимало цінної інформації, ознайомившись з книжковою виставкою “Співець древньої Волині”.
Ольга ВАЛЬЧУК,
бібліотекар
Здолбунівської РБДЮ.

Comments are now closed for this entry