Як здолбунівчани ставляться до торгівлі із землі? З одного боку, позитивно – продукти продають переважно з власних городів, свіжі. З іншого боку, негативно, бо ніхто не перевіряє якість продукції, яку реалізовують на “диких” базарах.
Ліквідувати стихійну торгівлю чи дарувати їй життя? Поставити хрест на продажу із землі, чи просто не займати селян? Вийшовши на вулиці міста, я поцікавився думкою здолбунівчан із цього приводу.

 

Влас Живюк, житель с Кошатів:

- Знаю, що міліція і владні структури забороняють торгівлю із землі. Нехай залишать бабусь у спокої! З чого має жити село, як не з продажу своєї продукції? Те, що міська рада облаштувала нормальні торговельні лотки, то добре. Проте люди торгують біля кіосків, вздовж доріг. Видно, їм це вигідно і зручно. Особисто я не проти торгівлі із землі.

 

Олексій Сабурай, житель м. Здолбунова:
- Я завжди був категорично проти торгівлі із землі. Хоча розумію, що селянам теж треба якусь копійку заробити, та й бабусь стареньких шкода. Люди хочуть продати ті продукти і мати в кишені якусь копійчину, щоб купити собі необхідне. Хоча погоджуюся, що із землі продавати негігієнічно. Потрібно обов’язково перевіряти якість продукції.

 

Віктор Сердюк, пенсіонер:
- Вважаю, що стихійну торгівлю необхідно заборонити. Це ж антисанітарія! Харчі лежать під дощем і снігом, під палючим сонцем. Продукти продають поряд із трасою, якою проїжджають автомобілі, що також негативно впливає на безпеку руху.

 

Анатолій Мушик, житель м. Здолбунова:
- Категорично не згідний з тим, щоб заборонити городянам продавати власноруч вирощену продукцію. А за що ще тій бабці бідненькій жити? Вона й так ледве зводить кінці з кінцями. Пенсія ж маленька! Віддасть половину за комунальні послуги, половину – за ліки. І що залишиться?

 

Анатолій Кізім, художній керівник хорового колективу ЦРЛ:
- У стихійних ринків є свої “плюси” і свої “мінуси”. Одна справа, що, виходячи з дому, я можу все купити неподалік, ще й набагато дешевше, ніж у супермаркеті. Однак зовсім інша справа, що цими харчами торгують із землі. Але це вже інше питання, не нам його вирішувати.
Спілкувався і записав
Євген ШИЛАН.

 

Коментує міський голова Ігор Ольшевський:

Громадяни, які здійснюють торгівлю із землі по вул. 8 Березня, руйнують елементи благоустрою міста, фасад будинку № 9. Усе це створює небезпеку для пішоходів, які змушені пересуватися по проїжджій частині дороги вул. 8 Березня, порушується громадський порядок, створюється шум під вікнами з 5-6 годин ранку мешканцям будинку
№ 9 по вул. Шкільній. Більше того, ця торгівля є небезпечною і для здоров’я людей, які купують товари із землі, оскільки ні санепідемстанція, ні управління ветеринарної медицини не мають права здійснювати контроль продуктів, які реалізуються за межами ринку, а саме: живої риби, продуктів харчування із Білорусі, м’ясних виробів, які продають з автомобіля, консервованої продукції.
Працівники міської ради постійно проводять рейди та попереджають громадян, які здійснюють торгівлю із землі по вул. 8 Березня. На жаль, позитивних результатів проведена робота не дає.
Питання вуличної торгівлі постійно розглядається на засіданнях виконавчого комітету, на сесіях міської ради, у районний відділ УМВС України в Рівненській області надсилаються відповідні листи щодо порушення правил благоустрою міста та торгівлі у невстановлених місцях. Однак ця проблема залишається не вирішеною і досі.

Comments are now closed for this entry