У середу, сьомого липня, відбулася тридцять четверта позачергова сесія Здолбунівської міської ради під головуванням Ігоря Ольшевського. На порядок денний сесійного засідання було винесено лише три питання. Однак до сесійної зали завітали представники громадськості, які звернулися до влади з проханням розібратися у діяльності підприємства, яке розміщене по вул. Щепкіна, та переробити пам’ятний знак на площі Героїв Майдану, роботи з монтажу якого ще не завершені. У середу, сьомого липня, відбулася тридцять четверта позачергова сесія Здолбунівської міської ради під головуванням Ігоря Ольшевського. На порядок денний сесійного засідання було винесено лише три питання. Однак до сесійної зали завітали представники громадськості, які звернулися до влади з проханням розібратися у діяльності підприємства, яке розміщене по вул. Щепкіна, та переробити пам’ятний знак на площі Героїв Майдану, роботи з монтажу якого ще не завершені.

Щоб надати роз’яснення щодо роботи «проблемного» підприємства, на засіданні були присутні його співвласник, представники СБУ, Національної поліції, начальник районного управління Держпродспоживслужби та здолбунівчани, які проживають поблизу вищезгаданої фірми.


Як депутат міської ради і представник від жителів вулиць Мартинівка, Щепкіна, Данила Галицького виступила Людмила Бабак. Вона пояснила, що фірма займається подрібненням і фасуванням деревного вугілля. Конфлікт мешканців з підприємством виник через постійний шум від витяжки, осідання сажі й пилу на житлові будинки, які розташовані поруч з цехом.
«Ми у відчаї від бездіяльності влади та держорганів, до яких ми зверталися по допомогу. У квітні цього року фірма «Карбовік» взяла в оренду приміщення, розташоване за 40 м від житлових будинків. Вони там подрібнюють і фасують деревне вугілля. У червні місяці на підприємстві сталася масштабна пожежа. А нещодавно мені надійшла відповідь з поліції, що це підприємство працює у межах чинного законодавства. Проте після перевірок виявилося, що допустимі норми шуму перевищені», - розповіла Людмила Бабак.
Отож, громада попросила депутатів міської ради звернутися до усіх уповноважених органів, щоб ті здійснили перевірку підприємства, а власники виробництва привели роботу цеху у відповідність до норм чинного законодавства.

63464346

Стан виконання робіт монтажу пам’ятника на 6 серпня.


Після цієї дискусії до присутніх у залі звернувся голова ГО «Здолбунівська спілка учасників бойових дій та АТО «УВО» Андрій Токарчук. Чоловік пояснив, що пам’ятний знак на площі Героїв Майдану виконаний неякісно, ще й до того багатьом містянам, як і йому особисто, не подобається.

457364765

Ескізний проєкт пам’ятника.


Роз’яснила ситуацію щодо пам’ятника секретарка міськї ради Валентина Капітула: «Проєкт площі Героїв Майдану розробляв Вадим Вакулінський, в тому ж проєкті й задумали зробити пам’ятний знак «Пам’яті Героїв» у вигляді свічки. Площу робили у 2014-2015 роках, але тоді учасники АТО відмовилися від пам’ятників і вирішили ті кошти віддати як фінансову допомогу для бійців АТО. У 2017 році було ухвалено рішення провести конкурс проєктів на кращий ескіз пам’ятного знака на площі Героїв Майдану, а потім встановити його. На виконання цього рішення у 2018 році виконавчий комітет розробив і затвердив положення конкурсу проєктів на найкращу ескізну пропозицію. Згодом провели конкурс, на якому була конкурсна комісія у складі історика, архітектора, учасника АТО, депутатів міської ради. На конкурс було подано лише два проєкти, переможцем визнали проєкт Вадима Вакулінського. До того ж пам’ятник органічно вписується у стилістику площі. Цьогоріч кошти у сумі сто тисяч гривень передбачили на реалізацію цього пам’ятного знака. Скульптор пообіцяв усунути всі недоліки, які зараз є на «свічці». До того ж на пам’ятник мають встановити ще елементи декору і освітлення», - зазначила Валентина Капітула.
Здолбунівчани впевнені, що виготовлена «свічка» зовсім не відповідає ескізам проєкту, а отже її потрібно переробити. Не згідні містяни й з концепцією пам’ятника, яка викликає лише плач та співчуття. Вони вважають, що героїв потрібно не оплакувати, а пишатися ними, бо захисники найкращі. Тож у залі лунали пропозиції демонтувати пам’ятник, зняти і переробити його так, як зображено в ескізному варіанті, або замінити основу пам’ятника взагалі.
Після обговорення депутати вирішили, що треба доробити пам’ятник, обтесати зайве, встановити усі елементи і лише після цього оцінити роботу. Якщо остаточний результат усіх влаштує, то монумент залишать, якщо ж ні, то демонтують.
Цьогоріч у міський бюджет надійде субвенція з державного бюджету на соціально-економічний розвиток у сумі понад 19,5 млн грн. Тож міські обранці розглянули і затвердили перелік об’єктів, які фінансуватимуть коштом державного бюджету відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 № 500-р.
У переліку 20 пунктів, серед них: капітальний ремонт дорожнього покриття, пішохідних доріжок, вуличного освітлення, будівлі Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, даху Здолбунівського міського клубу, сходів ДНЗ «Усмішка», трибун та приміщення роздягальні стадіону «Локомотив». А також будівництво оглядових майданчиків у міському гідропарку, ліній водопостачання на житловий масив по вул. Мартинівка, Б. Тена, Польова, Івасюка, пров. Щепкіна і Комунальному.
Марина КОЛОДИЧ.
Фото автора,
з сайту міської ради,
Андрія Токарчука.
§

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити