працювали депутати міської ради на першій в цьому році і 40-й нинішньої, п’ятої, каденції сесії, яка відбулася 17 лютого

Попередньо, на засіданнях постійних комісій вони погодили порядок денний пленарного засідання та проекти рішень міської ради. Тому більшість питань приймалось на сесії без додаткового обговорення.
За пропозицією голови депутатської комісії з питань бюджету, фінансів та податкової політики М. В. Орлова, рада затвердила звіт про виконання минулорічного міського бюджету. Внесено доповнення до переліку ставок єдиного податку для фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності та встановлено розмір ставки в сумі 200 гривень за здавання в оренду власного нерухомого майна.


Депутати міської ради не підтримали клопотання директора приватного підприємства Фірма “Інтерфейс” В. М. Чуйка щодо звільнення на цей рік від сплати ринкового збору громадян, які торгують сільськогосподарською продукцією власного виробництва вагою до 20 кг на ринку по вул. Базарній. Під час рейду, проведеному напередодні, в якому взяли участь чимало депутатів, було виявлено ряд недоліків на ринку. Тому за пропозицією міського голови І. О. Ольшевського розгляд цього питання вирішено відкласти до їх усунення.
Дано згоду ТзОВ фірмі “Рівнеміськбуд” на передачу в комунальну власність територіальної громади міста будинку № 65 по вул. Коперника в Здолбунові. Рада вирішила також прийняти 59 квартир в цьому ж будинку у власність громади міста та доручила КП МБУ № 1 взяти їх на баланс та обслуговування. В комунальну власність територіальної громади Здолбунова будуть прийняті квартири громадян, що перебувають у їх приватній власності, у зв’язку з поліпшенням житлових умов в згадуваному вище будинку по вул. Коперника.
Кілька років підряд КП “Здолбунівводоканал” порушувало питання про необхідність передачі водопровідних мереж сіл Копитків, Новомильськ, Мар’янівка з власності територіальної громади м. Здолбунів у спільну власність територіальних громад області. Нарешті воно вирішилось – міська рада дала дозвіл на таку передачу. А ще – затвердила цьому підприємству містобудівне обгрунтування на спорудження каналізаційних очисних споруд в Здолбунові по вул. Шевченка,1-г.
В центрі уваги депутатів були і земельні питання. Слід зазначити, що попередньо, готуючи їх на сесію, результативно попрацювали члени постійної комісії з питань використання земельних ресурсів та охорони навколишнього середовища. Якщо ж з якихось питань вони не досягали порозуміння, за пропозицією голови комісії С. В. Фрідріха спірні питання виносили на розгляд всього депутатського корпусу і вже під час пленарного засідання розставляли, так би мовити, усі крапки над “і”.
На сесії було розглянуто запит депутата В. М. Чуйка про ремонт освітлення по вул. Новій. Обранці міської громади ознайомились з відповіддю, наданою відділом освіти РДА на запит депутата О. Я. Сумка, про недоцільність повернення приміщення колишнього ДНЗ “Сонечко” для потреб дошкільного виховання дітей у місті. Нині в цьому приміщенні навчаються учні молодших класів ЗОШ І-ІІІ ст. № 1.
Обурення депутатів викликали дії хуліганів, які 31 січня ц. р. заїхали на автомашинах у міський гідропарк та понівечили там чимало встановленого обладнання. Вони вирішили звернутися через районну газету до мешканців Здолбунова з проханням не залишатися сторонніми спостерігачами подібних дій хуліганів. Адже міська рада щороку вкладає в розбудову гідропарку чимало коштів для того, аби він став окрасою міста, гарним місцем відпочинку для його жителів.
Емоційним був виступ депутата С. О. Микитюка, який порушив проблему очищення міста від снігу. Звісно, хотілося б, аби результати зробленого в цьому плані у Здолбунові були вагоміші. Проте доводиться зважати на реалії. Відсутність бюджету на нинішній рік негативно впливає на організацію робіт із забезпечення нормальної життєдіяльності міста. Немає коштів для придбання пального, виплати заробітної плати двірникам тощо. Доводиться раз за разом шукати можливостей, щоб бодай
частково вирішувати непрості питання .
На цьому ж пленарному засіданні прозвучала інформація про те, що в міській раді створено депутатську групу “Сильна Україна”. Її очолив депутат В. В. Петровський.
Тамара ОКРУШКО.

Comments are now closed for this entry