На сесії міськради йшлося про зміни в управлінні багатоквартирними будинками, назви вулиць та землю

На черговому засіданні сесії Здолбунівської міської ради під головуванням міського голови І. О. Ольшевського 16 березня депутати доволі злагоджено розглянули понад 60 питань.
Оскільки попередньо більшість з них детально та прискіпливо вивчили члени постійних комісій, зауваження та запитання у міських обранців виникали лише зрідка.
Насамперед депутати внес­ли зміни до Регламенту роботи сесії, врахувавши зміни до закону «Про місцеве самоврядування». Згідно з ними, усі питання затверджували поіменно. Щоправда нові правила часом спричиняли певні непорозуміння, проте назагал з новою схемою голосування обранці впоралися.
Депутати своєю більшістю підтримали введення у склад виконавчого комітету Здолбунівської міськради на посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Володимира Кондратюка. Не голосували за подану міським головою кандидатуру член Аграрної партії Украї­ни С. О. Середюк, члени РПЛ Ю. Л. Гриценко, О. Л. Гриценко, Д. С. Терепенчук,
Д. Є. Прокопець, депутати від «Самопомочі» А. Ю. Кардаш, Л. Ф. Ридош, Ю. В. Білецький та член президентської фракції Д. Ю. Сирота.


Депутати прийняли довгоочікуване рішення про надання дозволу учасникам АТО на решту 37 земельних ділянок під індивідуальне будівництво в масиві по вулиці Коперніка.
Керуючись Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», депутати підтримали рішення «Про основні заходи щодо зміни в управлінні багатоквартирними будинками». Згідно з ним, до 1.05.2016 р. співвласникам багатоквартирних будинків рекомендовано визначити ініціативні групи, провести збори та прийняти рішення щодо форми управління будинками, про що повідомити міську раду та комунальне підприємство «Міське будинкоуправління».

Комунальне підприємство «Міське будинкоуправління» зобов’язано до 1.04.2016 року здійснити інформування співвласників багатоквартирних будинків щодо форм управління, розробити та розповсюдити інформаційний лист, підготувати перелік документів, передбачений законодавством для створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.
Виконавчому апарату міської ради до 15.05.2016 р. необхідно створити перелік управителів багатоквартирних будинків та до 1.07.2016 року визначити на конкурсних засадах управителів у тих будинках, де мешканці самостійно не визначились з формою управління.
З 10.04.2016 р. на веб-сайті міської ради буде запроваджено інформаційну сторінку для мешканців, керівників ОСББ та управителів. Комунальні підприємства до 10.05.2016 р. зобов’язано розглянути питання щодо можливості надання платних послуг з обслуговування багатоквартирних будинків та надати їх перелік.
Суб’єктам підприємницької діяльності різних форм власності до 15.05.2016 р. рекомендовано повідомити міську раду про наміри виконувати функції управителів.
Зараз у райцентрі працює 24 ОСББ, також діє 7 кооперативів. Натомість КП «Міське будинкоуправління» обслуговує 146 будинків, у яких проживає 12800 людей. 70 % житлового фонду експлуатується понад 50 років, тобто у їх ремонти потрібно вкласти чималі кошти. До 1 липня жителі цих будинків повинні визначитися з формою управління. Тому мешканцям багатоквартирних будинків варто якнайшвидше самоорганізовуватися.
Під час сесії депутати підтримали план соціально-економічного розвитку міста на 2016-2020 роки, а також затвердили назви вулиць у новому масиві. Отже, вулиці, на яких житимуть родини бійців, матимуть такі назви: Віктора Микитюка, Андрія Ярошенка, Павла Петренка, Олексія Сапожнікова, Воїнів-миротворців, Героїв АТО, Волонтерів. А от питання щодо перейменування ряду інших вулиць міста перенесли на наступну сесію, мотивуючи необхідністю винести питання на громадське обговорення.
Затвердили обранці і Порядок подання та розгляду електронних петицій, адресованих Здолбунівській міськраді. По тому зосередилися на земельних питаннях, яких на це засідання «назбиралося» чимало. Голосували злагоджено, оскільки члени профільної комісії попередньо детально вивчили більшість питань. Серед них і суспільно важливі - вилучення земельної ділянки у районі вул. Коперніка у Комунального закладу «Здолбунівський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів» та надання доз­волу міськраді на виготовлення детального плану території забудови з метою розширення масиву під забудову для учасників АТО.
Олексій Мокрий.

Comments are now closed for this entry