Уже стало доброю традицією щоразу восени, у День міста, підсумовувати зроблене за рік.
Завдяки злагодженій співпраці депутатів міської ради, членів виконавчого комітету, апарату управління, виконуючи накази та пропозиції жителів міста, залучаючи до співпраці підприємства міста, міська рада, як і щорічно, системно підходить до вирішення найактуальніших проблем та поставлених завдань. А це, в першу чергу, виконання рішень міської ради щодо будівництва та утримання автомобільних доріг, удосконалення автомобільних маршрутів, мереж вуличного освітлення, розбудова міського гідро­парку та впорядкування зон відпочинку, належне утримання, ремонт житлового фонду і прибудинкових територій, організація роботи об’єктів торгівлі та розвитку малого підприємництва на території Здолбунова.


Незважаючи на непрос­тий рік економічних негараздів, складної зовнішньої політичної ситуації, місто живе та працює. Залучивши кошти обласного, міського бюджетів, спонсорську допомогу підприємств, цьогоріч вдалося здійснити знач­ний обсяг робіт.

Поступово виконуються програми, прийняті на сесії міської ради.
Втілюються програма «Місто без околиць» та Програма благоустрою міста, завдяки яким завершено капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Калнишевського з провулками, протяжністю 741 м; по вул. Словацького, протяжністю 228 м; по вул. Дружби, протяжністю 160 м; по вул. Шевченка-Садки, протяжністю 630 м; по вул. Данила Галицького, протяжністю 209 м.

Підприємство ПП «МВА» (керівник - В. А. Мурадян) протягом 2014-2015 років виконало поточний ремонт 30 вулиць, площею 5900 кв. м.
Підприємство ПрАТ «Рівне­автошляхбуд» (керівник - В. В. Чертков) здійснило капітальний ремонт пішохідної доріжки по вул. Княгині Ольги, протяжністю 170 м, що дало можливість забезпечити безпеку руху пішоходів. Щиро вдячний вищезгаданому підприємству за проведення якісного ремонту вул. Пушкіна, протяжністю 371 м.
Завдяки наполегливій праці колективів комунальних підприємств налагоджено безперебійну роботу житлово-комунального господарства міста.
Здійснюючи підготовку житлового фонду до осінньо-зимового періоду, працівники комунального підприємства «Міське будинкоуправління» виготовили та встановили 6 нових вхідних дверей в під’їздах багатоповерхових будинків, провели поточний ремонт 38 шиферних та рулонних покрівель, відремонтували покриття 11 балконних козирків, поштукатурили та пофарбували 18 під’їздів багатоповерхових будинків. Крім того, встановлено дитяче обладнання та нові лавки у 7 будинках.
Виконуючи міську програму капітального ремонту, здійснено ремонт покрівель за адресами: вул. Фабрична, 15, Шкільна, 15, Гончара, 60, завершується капітальний ремонт покрівлі будинку по вул. Незалежності, 36, відремонтовано балкони у будинку по вул. Шкільній, 34. Виконано капітальний ремонт електропостачання в гуртожитку по вул. Шкільній, 40.
Капітально відремонтовано асфальтне покриття у дворі будинку по вул. Шкільній, 31, а по вул. Коперника, 53, 55, 57, Л. Українки, 9 проведено поточний ремонт.
На підтримку ОСББ за кош­ти міського бюджету здійснено значний обсяг робіт з ремонту житлових будинків у районі залізничного вокзалу. А це - комплексний ремонт будинків із заміною покрівель та ремонтом фасадів по вул. Гончара, 8, 60, 52, по вул. Церковній, 3 і вул. Міцкевича, 44. Зроблено ремонт покрівлі будинку № 38 по вул. Міцкевича, тривають роботи у будинку № 11 по вул. Міцкевича.
Стабільно працюючи, комунальне підприємство «Здолбунівводоканал» придбало нове насосне і технологічне обладнання, яке встановлено на каналізаційних насосних станціях по вул. Ясній, 5, Новій, 16, пров. І. Гончара, 1. Введено в експлуатацію каналізаційну мережу по вул. Пушкіна. Прокладено резервну лінію водопроводу з поліетиленових труб діаметром 200 мм та довжиною 304 м у районі вул. Гончара, що дасть змогу уникнути можливих перебоїв у водопостачанні. Завершено заміну огорожі водопровідної станції по вул. Старомильській. Підприємство прикладає максимум зусиль для забезпечення безперебійної цілодобової подачі води мешканцям міста.
Злагоджено працює комунальне підприємство «Здолбунівкомуненергія». Зусиллями підприємства було збудовано нову котельню по вул. Шевченка та демонтовано теплотрасу, яка проходила уздовж вул. 2 Лютого й гідропарку до будинків № 202 та № 202а по вул. Шевченка. Виконання цих робіт дало змогу значно покращати теплопостачання вищезгаданих житлових будинків та заощадити кошти на придбання газу. Встановлення сучасного котла на котельні по вул. Шкільній, 40 дасть можливість зменшити до 20 відсотків використання газу. Постійно проводиться заміна аварійних теплотрас, до кінця року планується провести заміну значної частини старої теплотраси по вул. Шкільній.
Комунальне підприємство «Здолбунівське» надає послуги з прибирання міських вулиць, парків, скверів, гідропарку, двох міських кладовищ, обслуговує вуличне освітлення, а також забезпечує прибирання вулиць у зимовий період та проводить поточні ремонти об’єктів благоустрою.
Так, у 2015 році підприємством проведено поточний ремонт частини пішохідної доріжки по вул. Пушкіна, протяжністю 50 м п., по вулиці Шкільній, 29, біля спортивного майданчика, протяжністю більше 40 м п.
Проведено поточний ремонт вуличного освітлення по пров. Мартинівка, протяжністю 160 м п., а також виконано поточний ремонт вуличного освітлення на відрізку дороги до ДНЗ «Усмішка», протяжністю лінії 80 м п. На всіх вищеназваних об’єктах встановлено сучасні енергозберігаючі лампи.
Багато зробило комунальне підприємство і в плані чистки мереж зливових каналізацій.
Значно покращилась робота ТзОВ «Комунальних підприємств», яке надає послуги з капітальних ремонтів та будівництва мереж вуличного освітлення. Зазначу, що протягом 2014 року підприємство відремонтувало та збудувало нові лінії вуличного освітлення на 10 міських вулицях, у 2015 році - на 8.
Основним напрямком роботи названого ТзОВ є надання послуг з вивезення твердих побутових відходів, і варто відмітити, що безперебійна робота підприємства дала позитивний результат. На контейнерних площадках встановлені нові сучасні євро­контейнери, в тому числі для роздільного збору. Сміття систематично і якісно вивозиться сучасною технікою.
Дуже приємно, що наше місто стало привабливішим завдяки озелененню. Протягом двох останніх років група благоустрою та учасники громадських робіт щорічно висаджували понад 50 клумб та не менше 300 дерев.
Тривають роботи з розбудови міського гідропарку по вул. Шевченка.
У 2015 році в гідропарку було облаштовано нове сучасне вуличне освітлення протяжністю 1090 м п. Проведено ремонтні роботи з підготовки ігрового та спортивного обладнання до літнього купального сезону. Невдов­зі запрацює новий цікавий атракціон для дорослих і дітей - «Мотузковий парк». Сподіваюсь, що розбудова гідропарку покращить якість відпочинку жителів міста та його гостей і залишить в останніх лише яскраві та гарні спогади про Здолбунів.
Щиро вдячний керівникам, трудовим колективам дошкільних навчальних зак­ладів та батькам дітей за підготовку дошкільних закладів до початку навчального року. Так, ДНЗ «Грайлик» провів ремонт фасаду та замінив вікна, а у ДНЗ «Дзвіночок», «Ладоньки», «Усмішка» встановлено теплові лічильники, придбано дві пральні машинки для ДНЗ «Чебурашка». У всіх дошкільних навчальних закладах виконано поточні ремонти приміщень. Хочу відмітити дошкільний навчальний заклад «Ладоньки», який Регіо­нальною експертною радою управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації атестовано з відзнакою.
Завдяки значним зусиллям підприємців у місті продовжують відкриватися нові сучасні торгові об’єкти - це ще один супермаркет «Наш край» по вул. Шкільній, 27, магазин «Смак» по вул. Шкільній, 40, кафе та магазин по вул. Б. Хмельницького.
Висловлюю подяку всім мешканцям міста, підприємствам, організаціям, районним та міським осередкам політичних партій, підприємцям за розуміння та підтримку, за самовіддану працю з розбудови та поліпшення благоустрою нашого міста. Адже з кожного прибраного двору, благоустроєної території підприємства, установи чи об’єкта торгівлі вимальовується привабливе обличчя нашого міста, а це - результат підтримки та виконання розпоряджень про місячники й декади благоустрою.
Найвагоміший внесок у виконання робіт з благо­устрою Здолбунова зробили підприємства міста, за що я щиро вдячний трудовим колективам та їх керівникам: ПАТ «Волинь-Цемент» -
І. О. Давидюк; Здолбунівське управління експлуатації газового господарства - О. В. Юхименко; ВАТ «Волинь-шифер» - Я. О. Вакула; ТзОВ «Добробут» - Я. І. Бляшин; ТОВ «Укр­цемремонт» - В. М. Романуха; локомотивне депо станції Здолбунів - І. М. Самчук; вагонне депо станції Здолбунів - Й. В. Гаврищак; відбудовчий поїзд станції Здолбунів - О. О. Бабій; дистанція сигналізації та зв’язку - В. І. Будзіло; ТзОВ «Нострадамус» - В. Л. Васильчук; КП «Здолбунівводоканал» - В. І. Мельник; КП «Здолбунівкомуненергія» - В. А. Шавронська; КП «Міське будинкоуправління» - В. А. Габрук; КП «Здолбунівське» - С. В. Потапчук; ТзОВ «Комунальних підприємств» - Л. В. Бабак.
За мужність та відвагу особливу подяку висловлюю учасникам АТО, волонтерам - за безкорисливу та самовіддану працю.
Відзначення Дня міста - це гарна нагода підсумувати зроблене, але за цим - знову напружена робота.
Дякую за збереження усіх об’єктів, які зроблені у місті, та за гідну оцінку здійсненого, за співпрацю і взаєморозуміння у впорядкуванні нашого рідного Здолбунова. Перспектива міста - це наше спільне бачення його майбутнього. Тільки в нашій єдності, зміні відносин влади і громади - запорука успіху.
Вітаю усіх жителів Здолбунова з Днем міста!
Зичу вам щастя, здоров’я і добра, миру та любові, Україні - єдності й Божого благословення, порозуміння й згуртованості.
Запрошую усіх на відзначення 13 вересня Дня міста.
Міський голова
І. О. ОЛЬШЕВСЬКИЙ.

Comments are now closed for this entry